Socialinių būstų skaičius Mažeikiuose auga

Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) plečia socialinio būsto fondą – vien šiemet tikimasi, kad jis pasipildys kone penkiasdešimčia naujų būstų. Tai leis sumažinti socialinio būsto eilėje laukiančių šeimų skaičių ir pagerinti mažeikiškių gyvenimo kokybę.

Savivaldybė įgyvendina iš Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšų bendrai finansuojamą projektą, kuriuo numatyta įgyvendinti tris veiklas: įrengti 20 būstų ir nupirkti 25 naujus butus, visuose įrengti naujas virykles.

Šią savaitę buvo pristatytas kapitaliai suremontuotas, dar dažais kvepiantis pastatas, kuriame įrengta 20 naujų būstų, iš kurių vienas pritaikytas asmeniui su negalia. Tikimasi, kad atlikus visas reikalingas procedūras, kai kurie naujieji gyventojai didžiąsias metų šventes sutiks jau šiame pastate. Kone 800 tūkst. eurų, iš kurių 15 proc. savivaldybės biudžeto lėšos, kainavęs V. Kudirkos g. 6 namo remontas seną pastatą pakeitė neatpažįstamai. Sutvarkytos patalpos, šalia pastato nutiesti pėsčiųjų takai, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, suoliukai, dviračių stovai, šiukšliadėžės, o netrukus kiekviename bute bus įrengtos naujos elektrinės viryklės.

Savivaldybė šiais metais jau įsigijo 17 butų, o šiuo metu dar 8 yra perkami –  vyksta derybos su būstus parduodančiais asmenimis. Tad planuojama, kad įgyvendinus projektą, socialinio būsto fondas pasipildys 45 naujais butais.

Socialiniai būstai papildomai yra įsigyjami ir už Mažeikių rajono savivaldybės lėšas. Šios lėšos gaunamos pardavus Savivaldybės butus, kuriuos gali privatizuoti mažeikiškiai, juose gyvenantys penkerius ir daugiau metų, su kuriais nuomos sutartys sudarytos iki 2003 m.

Kaip informavo Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė, labai daug gyventojų pageidauja apsigyventi butuose, kuriuose nėra centralizuotos šildymo sistemos. „Savivaldybės administracija bando įsigyti tokių būstų, tačiau jų pasiūla labai maža. Šiuo metu pavyko nupirkti tris, o norinčiųjų yra apie keturiasdešimt“, – kalbėjo R. Podelienė.

Šiuo metu Mažeikių rajono savivaldybės asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąraše yra apie 177 asmenų (šeimų). Šis sąrašas nuolat kinta. Savivaldybės taryba valdo 604 gyvenamųjų patalpų. Iš jų 224 savivaldybės būstai, 333 socialiniai būstai ir 47 bendrabučio tipo būstai. Kiek anksčiau socialiniai būstai, atlikus kapitalinius pastatų remontus, įrengti Mažeikių M. K. Čiurlionio gatvėje, Viekšniuose ir Tirkšliuose.

Savivaldybės būstai – būstai, kuriuose gyvena nuomininkai, sudarę sutartis iki 2003 m. sausio 1 d. ir turintys teisę į privatizavimą rinkos kainomis. Socialinis būstas – būstas, kurį gauna nuomininkas, stovėjęs eilėje, deklaravęs gyvenamąją vietą Mažeikių rajone ir jei jo pajamos neviršija Vyriausybės nustatyto dydžio. Jei neatitinka kriterijų, asmuo ar šeima gali netekti socialinio būsto. Išnuomojus socialinį būstą visa atsakomybė už patalpų priežiūrą tenka nuomininkui, jis įsipareigoja kas penkerius metus atlikti einamojo remonto darbus. Savivaldybės pareiga – prisidėti prie bendro naudojimo patalpų ar įrangos remonto: namo stogo, laiptinių, šiluminių mazgų ir t. t.

Turto valdymo skyriaus vedėja atkreipė dėmesį, kad socialinio būsto nuomotojai kartais neatsakingai naudojasi jiems suteiktomis gyvenamosiomis patalpomis, jas niokoja, neprižiūri, gadina ten esančią įrangą. Tad Turto valdymo skyriaus specialistai lankosi asmenims išnuomotuose būstuose, žiūri ir vertina jų būklę. Taip pat reaguojama ir į gyventojų pranešimus apie netinkamą elgesį socialiniuose būstuose.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos