Skuodo gatvėje bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos

Mažeikių rajonas tvarkosi. Vienur pradedami, kitur jau vyksta kelių ir gatvių rekonstrukcijos darbai. Dar praėjusiais metais pradėti Skuodo gatvės tvarkymo darbai šiemet sustojo. To priežastis – keičiamas gatvės rekonstrukcijos techninis projektas. Gyventojų ir verslininkų prašymu šioje gatvėje vietoje anksčiau planuotos vienos žiedinės sankryžos bus įrengtos dvi.

Skuodo gatvės rekonstrukcija – bendras Mažeikių rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos projektas. Kai buvo pradėtas rengti rekonstrukcijos projektas, dar nebuvo žinoma, kad šalia Skuodo gatvės bus statomas naujas prekybos centras ir transporto srautas šioje gatvėje labai padidės. Tad  atsižvelgiant į gyventojų bei verslininkų prašymus, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos kreipimąsi į aukščiausias šalies institucijas, šių metų pradžioje Lietuvos automobilių kelių direkcija Mažeikių rajono savivaldybės administracijai atsiuntė posėdžio protokolą, kuriuo patvirtino, kad sutinka su mažeikiškių pateiktu pasiūlymu ir Montuotojų, Naujosios, Ukrinų ir Skuodo gatvių sankryžoje bus įrengta žiedinė, o ne šviesoforinė sankryža. Vykdyti šiuos darbus būtini nauji projektiniai sprendiniai, keičiasi ir kitos – Ašvos ir Skuodo – gatvių sankirtos projektas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija, kaip viena šio objekto statybos partnerė, vedė derybas su įmone AB „SKV-Valda“, kuri Skuodo gatvėje stato prekybos centrą. Ši įmonė pasiūlė finansuoti projekto pakeitimą ir kainų skirtumą tarp žiedinės ir šviesoforinės sankryžos įrengimo. Birželio 7 d. AB „SKV-Valda“ užsakyti projektinių pasiūlymų pakeitimai pateikti svarstyti Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Čia bus atliktas ir  saugaus eismo auditas. Dabar laukiama projekto sprendinių patvirtinimo, po kurio bus atliktos projekto koregavimo paslaugos bei vyks naujų darbų pirkimo procedūros, gauti nauji statybą leidžiantys dokumentai.

Mažeikių rajono savivaldybės administracija, kuri šiame projekte atsakinga tik už lietaus kanalizacijos tinklų įrengimą, jau ne kartą kreipėsi prašydama Lietuvos automobilių kelių direkcijos skubinti projekto rengimą ir tvirtinimą, atlikti eismo saugumo auditą, kreiptis į ESO, kad kuo greičiau būtų iškelti statybos zonoje esantys elektros kabeliai. Prašymai skubinti darbus siųsti ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai, LR Vyriausybei. Panašius raštus, prašydami kuo greičiau pradėti darbus, ne kartą siuntė ir Mažeikių verslininkų atstovai.

Rangos darbus vykdžiusi UAB „Žemaitijos keliai“ susidūrusi su keblia situacija, kad nebegali atlikti rangos darbų pagal seną projektą, o naujasis dar nepatvirtintas, siūlė rekonstruotą, kone 400 metrų ilgio Skuodo gatvės ruožą, perduoti prižiūrėti statytojams – Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir Mažeikių rajono savivaldybei. Tačiau objekte susitikusi komisija, sudaryta iš rangovų, statytojų, techninę priežiūrą vykdančių įmonių atstovų nusprendė, kad perimti šio objekto tikrai negali. Rangovas nėra baigęs numatytų darbų, šaligatviai ir dviračių takai nėra sujungti, jų danga – tai tik papilta skalda, kuria nei dviračių, nei pėsčiųjų eismas negalimas. Buvo sprendžiama dėl darbų konservavimo projekto rengimo, papildomų darbų atlikimo, kad jau tvarkytame gatvės ruože būtų užtikrintas saugus eismas ne tik transporto priemonėms, bet ir pėstiesiems bei dviratininkams. Šiuo metu statytojas – Lietuvos automobilių kelių direkcija – tikisi, kad greitu laiku jie patvirtins projektinių pasiūlymų pakeitimus ir darbai bus atnaujinti.

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos