Situacija dėl koronaviruso Mažeikiuose beveik nesikeičia – išlieka stabili  

Mažeikių rajono savivaldybė ir toliau geltonojoje B2 zonoje – susirgimų Covid-19 liga skaičius keičiasi nežymiai. Praėjusią savaitę registruota 19 naujų atvejų, serga 38 rajono gyventojai, ankstesnę savaitę – naujų atvejų 14, sirgo 33. Mirusiųjų nuo Covid-19 neregistruota. Paskiepyta per 6 tūkst. rajono gyventojų. Ugdymo įstaigose sergančiųjų koronaviruso infekcija nėra. Pradinių klasių mokiniai grįžo mokytis į mokyklas. 

BENDROJI INFORMACIJA    

Praėjusią savaitę rajone Covid-19 liga susirgo 19 gyventojų. Šiuo metu gydomi 38 mažeikiškiai. Nuo pandemijos pradžios registruoti 3 143 susirgimo Covid-19 atvejai, pasveikusiųjų praėjusią savaitę – 11, iš viso – 2 958. Mirties nuo Covid-19 atvejų praėjusią savaitę neįregistruota. 

Beveik 30 proc. (praėjusią savaitę – kone 54 proc.) Covid-19 liga susirgusių asmenų nurodė, jog kontakto su sergančiaisiais neturėjo, į užsienį išvykę nebuvo, su grįžusiais iš užsienio nebendravo, užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Taip pat po beveik 30 proc. užsikrėtusiųjų šeimose ir darbe. Įvežtinių atvejų (Belgijos Karalystė) ir kontakto su sergančiuoju ne darbo ir ne šeimos aplinkoje – kone po 6 proc.  

Vienoje iš įmonių registruotas naujas Covid-19 ligos protrūkis – 5 susirgimai: 3 pirminiai ir 2 antriniai. Pirmas atvejis patvirtintas kovo 17 d., antras – kovo 18 d. Izoliuoti 3 didelės rizikos kontaktą turėję darbuotojai. Nustatyti 9 mažos rizikos kontaktą turėję darbuotojai. Visiems organizuojami profilaktiniai Covid-19 ligos tyrimai. 

SKIEPIJIMAS 

Paskiepyti nuo Covid-19 pirmąja vakcinos doze 4 524 (8,91 proc.) rajono gyventojai, antrąja doze – 1 863 (3,67 proc.). Praėjusią savaitę gautos 384 dozės „Pfizer“ vakcinos – visos sunaudotos. 312 dozių skirta revakcinacijai, likusios – pirmajam skiepui. Taip pat gauta 200 dozių „AstraZeneca“ vakcinos ir iš ankstesnės savaitės likusios 80 dozių, tačiau šia vakcina nebuvo skiepijama dėl didelio gyventojų nepasitikėjimo, taip pat Sveikatos ministerijai laikinai sustabdžius Lietuvoje skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. 

KARŠČIAVIMO KLINIKA IR MOBILUSIS PUNKTAS   

Karščiavimo klinikoje ištirti 33 pacientai – 30 suaugusiųjų ir 3 vaikai. Paimtas 31 tepinėlis dėl Covid-19 ligos. 7 atsakymai teigiami, nustatyta Covid-19 liga. Mobiliajame patikros punkte iš viso patikrinti 164 atvykusieji.   

MAŽEIKIŲ LIGONINĖ   

Ligoninėje gydoma 10 sergančiųjų Covid-19 liga, iš jų – 9 Mažeikių rajono gyventojai. Visiems reikalingas deguonis.

UGDYMO ĮSTAIGOS   

Į mokyklas grįžo pradinių klasių moksleiviai, vyresniųjų klasių mokiniai ir toliau mokosi nuotoliniu būdu.  Sergančiųjų Covid-19 liga ir saviizoliacijoje nėra. 

Ryšių su visuomene skyrius

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos