Seniūnai su maisto ir veterinarijos tarnybos atstovu aptarė kiaulių maro grėsmę

Sausio 23 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybėje lankėsi Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas valstybinis veterinarijos inspektorius Vaidotas Sungaila. Susitikime su seniūnais kalbėta apie afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) židinius Mažeikių rajone ir galimybę organizuoti mokymus kiaulių augintojams. Taip pat, kartu su Savivaldybės administracijos atstovais seniūnai aptarė artėjančių rinkimų organizavimą, išorinės reklamos leidimų išdavimą ir įvairius kitus klausimus.
Veterinarijos tarnybos viršininko teigimu, pernai buvo rastos 65 afrikiniu kiaulių maru užsikrėtusių šernų gaišenos, o kone 10 sumedžiotų šernų, atlikus tyrimus, taip pat nustatytas šis užkratas. Šiuo metu kiekvienas sumedžiotas šernas nuodugniai tiriamas. Taip pat, praėjusiais metais, keturiuose mūsų rajone ūkiuose, kuriuose auginamos kiaulės, nustatyti šios ligos židiniai. Tad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiemet planuoja aplankyti kiekvieną kiaulių augintoją ir patikrinti, ar laikomasi apsaugos priemonių bei ištirti, ar nėra užsikrėtusių gyvulių.
V. Sungaila prašė seniūnų padėti organizuoti mokymus kiaulių augintojams, informuoti gyventojus ir paskatinti kuo aktyviau juose dalyvauti. Šiuose susitikimuose bus pateikta pati aktualiausia informacija, kaip apsaugoti savo gyvulius, kad netektų jų sunaikinti. Nuspręsta, kad kiekvienoje seniūnijoje, įvairiose gyvenvietėse, jau nuo kitos savaitės bus organizuojami tokie susitikimai. Kiekvienas kiaulių augintojas, kurių rajone daugiau nei 445, gaus asmeninę žinutę, kurioje bus nurodytas laikas ir vieta, kur, netoli jo gyvenamosios vietos, bus organizuojamas susitikimas. Į šiuos susitikimus taip pat bus kviečiami visi asmenys, norintys ar planuojantys įsigyti ir auginti kiaules.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos