Sedos gatvės rekonstrukcija baigta

Jau daugelis Mažeikių miesto gyventojų ir svečių išbandė naująją žiedinę sankryžą Sedos ir Vilties gatvių sankirtoje. Tėveliai, atvežę vaikus į Kazimiero Jagmino pradinę mokyklą, kur kas saugiau juos išleidžia naujai įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nors šiuo metu dviratininkų ir nedaug, tačiau pėstieji jau vaikšto Sedos gatvėje nutiestais pėsčiųjų-dviračių takais.

Sedos gatvė ir jos sankryža su Vilties gatve buvo nesaugi, kildavo nemažai problemų eismo dalyviams. Buvo kreiptasi į Lietuvos automobilių kelių direkciją, saugaus eismo specialistus, prašyta rasti sprendimus, kurie užtikrintų saugumą ir patogumą eismo dalyviams. Buvo įvertintas eismo intensyvumas ir  parengtas techninis projektas, atlikti visi reikalingi projekto vykdymo etapai, sureguliuotas ir pėsčiųjų eismas.

Projekto įgyvendinimo metu keturšalė sankryža rekonstruota į 26 metrų išorinio spindulio dydžio žiedinę sankryžą, taip pat rekonstruota daugiau nei pusė kilometro gatvės, per 1100 metrų apšvietimo linijos ir daugiau kaip pusė kilometro lietaus surinkimo sistemos tinklų, įrengta iškilioji pėsčiųjų perėja ties Vyšnių gatve. Taip pat rekonstruojant sankryžą ir gatvę įrengti 32 LED, elektros energiją taupantys, šviestuvai, iš kurių 12 – kryptinio apšvietimo, pastatyti prie pėsčiųjų perėjų. Tai leis transporto priemonių vairuotojams geriau matyti einančius per gatvę.

Rangos darbai, kuriuos atliko UAB „Žemaitijos keliai“, buvo nupirkti už 777 tūkst. eurų. Savivaldybės indėlis turėjo būti apie 250 tūkst. eurų. Mažeikių rajono savivaldybės meras pažymėjo, kad dėka Savivaldybės darbuotojų, LR Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus pastangų ir Automobilių kelių direkcijos geranoriškumo buvo gauta papildomai lėšų, tad iš savivaldybės biudžeto prisidėti  reikėjo tik 118 tūkst. eurų. Sutaupytos lėšos skirtos daugiabučių gyvenamųjų namų kiemams remontuoti ir apšvietimui rajone įrengti.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos