Sedoje startavo pleneras-kūrybinės dirbtuvės „Odė bažnyčiai“

Liepos 18 d. buvo pirmoji plenero-kūrybinių dirbtuvių „Odė bažnyčiai“, vykstančio Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, darbo diena. Ne tik iš Mažeikių rajono, bet ir iš Vilniaus bei Mariestad (Švedija) suvažiavę menininkai jau pasiruošė darbo vietas, molbertus ir kitas priemones.

Plenerą pradėjusi Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paveldosaugai Rūta Končiutė-Mačiulienė akcentavo, jog jau kelintus metus liepos mėnesį pradedama ruoštis rugsėjį vykstančioms Europos paveldo dienoms. Anksčiau organizuoti mokymai, kaip vesti ekskursijas, ir kiti renginiai, o šiemet įgyvendinta Inesos Stankienės pasiūlyta idėja surengti profesionalių menininkų plenerą sakralioje erdvėje.

Pirmasis prisistatė ir apie savo kūrybą pasakojo vilnietis fotografas Rytis Šeškaitis, sudominęs susirinkusiuosius savo fotografijų subtilumu, dramatizmu, jausmų išraiška.

Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė ir Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė dėkojo R. Šeškaičiui už dalyvavimą plenere-kūrybinėse dirbtuvėse, linkėjo kūrybinės sėkmės ir įdomių kelionių. Menininkui įteiktas Savivaldybės mero padėkos raštas.  

Dirbtuvės veiks iki sekmadienio, o kūrybiniai darbai bus pristatomi bendruomenei ir svečiams šeštadienį Sedoje vyksiančiame folkloro festivalyje „Gėid vuolongelė“.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos