Savivaldybių skaidrumo tyrime – Mažeikių rajono savivaldybei 9 vieta

Lyginant su 2014 metais, Lietuvos savivaldybės tapo skaidresnės, tai šiandien, sausio 16 d., patvirtino „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), paskelbęs savivaldybių skaidrumo tyrimo rezultatus. Mažeikių rajono savivaldybei skirti 74 balai iš 100 galimų ir ji kartu su dar 6 savivaldybėmis dalijasi 9 vieta iš 60-ties analizuotų šalies savivaldybių.

Tyrime vertinti 7 komponentai – kiek informacijos savivaldybės teikia apie savo darbuotojus, tarybos veiklą, antikorupcines priemones, savivaldybių įmones ir bendroves, metinį biudžetą, viešuosius pirkimus ir gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime. Analizuota, ar savivaldybės skelbia ne tik privalomą viešinti, bet ir papildomą informaciją apie savo veiklą. Išvados pateiktos atlikus savivaldybių interneto svetainių analizę 2018 m. spalio – gruodžio mėn.

Kone visose vertinamose kategorijose Mažeikių rajono savivaldybė įvertinta daugiau nei 60 balų, o geriausiai įvertintas Savivaldybės tarybos darbo viešinimas – net 100 balų.

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus TILS parengė rekomendacijas, kaip savivaldybės galėtų tapti dar skaidresnės. Vertinimo metodologija kurta pagal „Transparency International“ Portugalijos ir Slovakijos skyrių savivaldos skaidrumo tyrimus. Savivaldybių skaidrumo vertinimą ir savivaldybių reitingą galite rasti www.jurgiokepure.lt.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos