Savivaldybei siūloma vieninga klientų aptarnavimo sistema

Liepos 17 d. Mažeikių rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybėje) vyko susitikimas su Informatikos ir ryšių technologijų centro (toliau – IRTC) atstovais. Diskutuota apie vieningą sąskaitą, vieningą klientų aptarnavimo sistemą, jungiančią savivaldybės įmones, miesto ir rajono gyventojus, verslą, galimybę stebėti, kontroliuoti ir taupyti.

Informatikos ir ryšių technologijų centro atstovai Andrius Stasiulaitis, Tomas Ramanauskas, direktorius Gintautas Žaliauskas naujoves pristatė Savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui, Savivaldybės  administracijos direktorei Laimai Nagienei, Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjai Rimai Podelienei.

Dauguma rajono gyventojų gauna vieną mokėjimo sąskaitą, kurioje pateikiami kelių paslaugų teikėjų duomenys ir mokėtinos sumos. Įdiegus siūlomą sistemą vartotojai sulauktų ne tik vieningos sąskaitos – būtų sukurta ir tvarkoma klientų duomenų bazė, kontroliuojami apskaitai pateikti duomenys, suformuojamos užduotys, pateikiami klausimai, sprendžiamos kylančios konfliktinės situacijos, kontroliuojami apmokėjimai ir skolų išieškojimas. Naujovė leistų centralizuotai stebėti bei kontroliuoti tiek fizinių, tiek juridinių asmenų teikiamas paslaugas ir jų kokybę, kompleksiškai spręsti paslaugų administravimo uždavinius, taip pat kontroliuoti savikainą. Savivaldybės administracijos direktorę domino galimybės prie sistemos prijungti ir privačias įmones, kurios yra sudariusios paslaugų teikimo sutartis su Savivaldybe – būtų daugiau galimybių stebėti ir kontroliuoti darbų vykdymą: terminus ir kokybę, pateikti konkrečias užduotis, stebėti jų vykdymą ir kt. Savivaldybės merui kilo klausimų dėl šios naujovės veikimo kitose savivaldybėse ir kuo ši sistema naudinga rajono gyventojams, kuo ji pranašesnė už dabartines vieningas sistemas. Rajono vadovas žadėjo pasidomėti, kokia situacija kitose savivaldybėse. 

Išvardintas galimybes pristačiusieji teigė, kad tokia sistema įdiegta Elektrėnuose, Širvintose, šiuo metu kalbama ir diskutuojama su atskiromis savivaldybėmis, ir pažadėjo artimiausiu metu atvykti į Mažeikius ir pateikti rajonui aktualių konkretesnių pasiūlymų bei pavyzdžių.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos