Savivaldybės meras lankėsi Finansų ministerijoje

Lapkričio 29 d., ketvirtadienį, Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys dalyvavo Lietuvos Respublikos finansų ministerijoje vykusiame susitikime, kurio metu su Lietuvos savivaldybių atstovais, Ministru pirmininku Sauliu Skverneliu ir Finansų ministru Viliumi Šapoka aptarti aktualūs klausimai, susiję su 2019 m. biudžetu.

Svarbiausias savivaldybių biudžetų pajamų šaltinis yra pajamos iš Gyventojų pajamų mokesčio (GPM), kurios priklauso nuo savivaldybių biudžetams tenkančių pastoviosios ir kintamosios GPM procentinių dalių. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, 48-ioms savivaldybėms pajamos, apskaičiuotos pagal pastoviąją GPM procentinę dalį, mažėja – nuo 0,01 iki 0,6 proc. Numatomi pakeitimai leis kompensuoti tokių pajamų mažėjimą ne 90 proc., kaip dabar numatyta, o 100 proc.

Vyriausybės vadovas ir ministras išklausę savivaldybių atstovų nuomonių ir pasiūlymų, sakė sieksiantys, kad atskirų savivaldybių pajamų dalis savarankiškosioms funkcijoms finansuoti nemažėtų, tad kartu su patobulintu biudžeto projektu numato siūlyti sprendimą, kuris leis jau kitais metais kompensuoti mažėjančią savivaldybių pajamų dalį.

 „Vyriausybės siūlymai, susiję su savivaldybių biudžetų sudarymo metodika, atspindi pasitikėjimą savivalda ir supratimą, kad, būtent, vietos valdžia yra tikrasis šeimininkas, kuri turi nuspręsti, kur investuoti, kaip efektyviausiai tvarkytis. Nesvarbu, ar tai savarankiška funkcija, ar ją deleguoja  valstybė, vis tiek visi siekiame tų pačių tikslų – piliečių gerovės, saugumo, prieinamų kokybiškų sveikatos paslaugų, gero išsilavinimo, ekonominio gyvybingumo“, – sakė Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.

Parengta pagal LR finansų ministerijos informaciją

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos