Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai

Sausio 13 d., pirmadienį, paminėta Laisvės gynėjų diena. Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė), kaip ir visa Lietuva, įsijungė į pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. Savivaldybės pastatų languose suliepsnojo atminties, vienybės ir pergalės žvakutės, dešimčiai minučių užgeso šviesos.

Vidurdienį Laisvės gatvėje nuvilnijo jau tradicine tapusi „Laisvės banga“, kurioje kartu su darželinukais, moksleiviais, įstaigų ir įmonių atstovais į vieną eilę stojo Savivaldybės ir Savivaldybės administracijos vadovai, specialistai, darbuotojai.

Mažeikių kultūros centras pakvietė mažeikiškius į renginį „Jie – mūsų laisvė“, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje aukotos šv. Mišios už laisvės gynėjus, pagerbtas žuvusiųjų atminimas, padėkota kovotojams už Lietuvos nepriklausomybę.

Prie Kultūros centro liepsnojo atminties laužas, poetinę-publicistinę kompoziciją „Žodis LAISVĖ mūsų širdyse“ kūrė Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai, tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“, mišrus vokalinis ansamblis „Bočiai“.

Būti vieningiems ne tik skaudžiuose istoriniuose įvykiuose, bet ir kasdienybėje bei kuriant šalies ateitį kvietė Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius. Atsiminimais dalijosi 1991 m. sausio įvykių liudininkai – muziejininkas Vytautas Ramanauskas, Lietuvos sąjūdžio Mažeikių skyriaus pirmininkas Antanas Poškus.

Po sugiedoto Lietuvos himno Didžiojoje salėje demonstruotas meninis filmas „Mes dainuosim“.

 Ryšių su visuomene skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos