Sėmėsi patirties darbinėje stažuotėje užsienyje

Gruodžio 2–8 dienomis Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė kartu su Mažeikių politechnikos mokyklos ir Mažeikių verslininkų asociacijos atstovais dalyvavo darbinėje profesinėje stažuotėje Vokietijoje. Stažuotės tikslas – remiantis užsienio šalių darbu grindžiamo mokymosi patirtimi parengti rekomendacijas, kurios būtų naudojamos profesinį mokymą siekiant priartinti prie verslo įmonių poreikių regioniniu lygmeniu.

Delegacija Hamburge susipažino su profesinio mokymo proceso organizavimu Vokietijoje. Domėjosi valdžios institucijų ir darbdavių požiūriu į profesinį mokymą. Apsilankę profesinėse mokyklose stažuotės dalyviai buvo supažindinti su architektūros ir statybos sektoriui ruošiamomis pirminio profesinio mokymo programomis ir mokymo proceso organizavimu, apžiūrėjo, kokiomis sąlygomis ruošiami mokiniai, kokios yra praktinio mokymo darbo vietos, kur atliekama gamybinė praktika ir kokios sąlygos sudaromos mokiniams ją atlikti. Aiškinosi, koks verslininkų indėlis atnaujinant ir rengiant mokymo programas, kaip mažinamas atotrūkis tarp rengiamų specialistų ir darbo rinkos.

Į „Erasmus+: Leonardo da Vinci“ programos asmenų mokymosi mobilumo projekto „Darbu grindžiamas mokymasis – profesinio mokymo ateitis“ pažintines veiklas Hamburge buvo išvykę ir Mažeikių politechnikos mokyklos gimnazijos skyriaus vedėja Snieguolė Kiškienė, statybos darbų vyresnioji mokytoja Vilma Ramanauskienė, statybos darbų mokytoja Vilma Šiaulienė, taip pat Mažeikių verslininkų asociacijos atstovai – UAB „Mažeikių Varduva“ prekybos direktoriaus pavaduotojas Virmantas Jucius, statybos direktorius Robertas Kontrimas.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos