Rekomendacijos kanopinių gyvūnų priežiūrai

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ ir Žirgų globos asociacija yra nevyriausybinės organizacijos, siekiančios užtikrinti viešojo intereso gynimą ir atstovavimą gyvūnų teisėms gerovės ir apsaugos srityje. Mūsų tikslas – teisinėmis priemonėmis prisidėti prie gyvūnų gerovės ir apsaugos standartų taikymo ir laikymosi užtikrinimo. Savo veikla siekiame, jog kiekvienas atvejis, susijęs su gyvūnų nepriežiūra, laikymo taisyklių pažeidimais ar žiauriu elgesiu su gyvūnais, būtų skaidriai ir tinkamai ištirtas, o priimtas sprendimas atitiktų gyvūnų gerovės ir apsaugos standartus.

Kanopų nepriežiūra nėra tik kosmetinė deformacija, bet turi ir visapusiškas pasekmes gyvūno organizmui. Ilgainiui neprižiūrėtos kanopos gali sukelti ne tik skausmą ir apriboti gyvūno judėjimą, bet ir pakeisti kaulo poziciją kanopoje, pernelyg apkrauti sausgysles, jas nutraukti. Visos šios pasekmės dažnai gali būti nepagydomos ir gyvūnas gali būti suluošintas.

Pagrindinės kanopų priežiūros rekomendacijos:

* poniams, asilams ir žirgams tvarkyti kanopas kas 1–2 mėn., priklausomai nuo ploto, grunto ir judėjimo galimybės. Kitiems kanopiniams  kas 4 mėn.;

* tvarkyti turi šiuo amatu užsiimantis žmogus. Savininkai turėtų pasilikti sąskaitas ar kvitus, įrodančius, kad paslauga atlikta ir kas bei kada ją atliko;

* jei kanopas tvarko patys savininkai, kas 6 mėn. veterinarijos gydytojas turi patikrinti gyvūnų sveikatos būklę ir palikti apie tai išrašą.

Mums žinomų kalvių kontaktai:

Vita Jašinauskaitė. Tel. 8 688 85 381.

Laima Pušienienė. Tel. 8 652 35 079.

Frank Bernatz. Tel. 8 686 76 185.

Julius Staškevičius. Tel. 8 612 44 661.

Tadas Baltušaitis. Tel. 8 698 49 412.

Pavel Nalivaiko. Tel. 8 602 88 243.

Jei nepavyksta susisiekti su kalviu galite kreiptis į Žirgų globos asociaciją tel. 8 645 50 723 ar VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ tel. 8 686 00 626.

Atsakomybė už gyvūnų kanopų nepriežiūrą

Gyvūnų kanopų nepriežiūra yra laikoma žiauriu elgesiu su gyvūnais (pagal Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 straipsnio 2 punkto 24 dalį ir 2 dalį (kai kuriais atvejais)). Už žiaurų elgesį su gyvūnu numatyta administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio 1 dalį ir užtraukia baudą nuo 30 iki 120 eurų, o pakartotinio nusižengimo atveju nuo 120 iki 230 eurų.

Gyvūno suluošinimas arba vien tik sąlygų tam sudarymas užtraukia administracinę atsakomybę pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio 18 dalį ir numato baudą nuo 300 iki 1750 eurų, o pakartotinio nusižengimo atveju nuo 1750 iki 2300 eurų, taip pat gali būti taikomas gyvūno konfiskavimas ir įsipareigojimas dalyvauti smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose).

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ ir Žirgų globos asociacijos informacija

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos