Rajono ugdymo įstaigos pasirengusios pradėti mokslo metus

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje į pirmąjį pasitarimą rinkosi Mažeikių rajono ugdymo įstaigų vadovai. Išklausyta Švietimo skyriaus vedėjo ataskaita. Su naujovėmis ir reformomis švietimo sistemoje supažindino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė. Kalbėjo vietos savivaldos vadovai, tarybos nariai, socialiniai partneriai ir kiti svečiai.

Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, sakė, jog praėjusiais mokslo metais būta nemažai pasikeitimų, naujovių. Nuvilnijo mokytojų streikai, pakeista keliasdešimt teisės aktų. Šiemet taip pat laukia permainos, reformos, tačiau mokyklos pasirengusios pradėti mokslo metus. Rajone – 42 ugdymo įstaigos: 20 bendrojo, 13 ikimokyklinio, 7 neformaliojo ugdymo, 2 daugiafunkciniai centrai. Taip pat  2 pagalbą moksleiviams teikiančios įstaigos, vienas privatus darželis. Pirmokų antrus metus iš eilės ateina daugiau. Brandos egzaminų rezultatai džiugina: daug gavusių aukščiausią įvertinimą, nemažai mokinių surinko 86–99 balus. Puikiai dirba neformaliojo ugdymo įstaigos. Daugelio jų kolektyvai garsina ne tik rajoną, bet ir šalį. Mokytojai dirba labai gerai, bet trūksta jaunimo. Problemų kyla dėl įstaigų vadovų trūkumo.

Rugsėjo 2-ąją, pirmadienį, prasideda mokslo metai. Nepaisant visų permainų, trūkumų, problemų, ugdymo įstaigos pasirengusios dirbti atsakingai ir laukia ugdytinių bei jų tėvelių Mokslo ir žinių dienos šventėje.    

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos