Rajono moksleiviai dalyvauja projekte „Sumanaus moksleivio akademija“

Mažeikių rajono savivaldybė, kartu su kitomis Lietuvos savivaldybėmis,  jungiasi į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (toliau – VDU ŽŪA)  inžinerijos, gamtos mokslų, verslumo ir ekologijos eksperimentinių klasių projektą „Sumanaus moksleivio akademija“. Tai masiškiausias ir tvariausias aukštesniųjų klasių moksleiviams skirtas projektas, kuris suteiks galimybes, besirenkantiems karjeros kelią,  akademinėje aplinkoje įgyti naujų žinių bei įgūdžių, sudarys galimybę rinktis iš plataus spektro perspektyvių, į ateitį orientuotų profesijų. 

Projekte „Sumanaus moksleivio akademija“ dalyvaus apie 170 Merkelio Račkausko, Gabijos, Sedos Vytauto Mačernio ir Viekšnių gimnazijų 1–4 gimnazijos klasių moksleivių, kuriems parengta Mažeikių inžinerijos, gamtos mokslų, verslumo ir ekologijos programa. Jie 2023–2024 metais lavins kūrybišką mąstymą ir praktinius įgūdžius verslumo, gamtos mokslų, inžinerijos, ekologijos krypčių eksperimentinėse klasėse VDU ŽŪA. Su moksleiviais žiniomis dalinsis akademijos dėstytojai, geriausi savo sričių specialistai bei šalies agroverslo atstovai. 

Programos veiklos bus vykdomos 5 užsiėmimuose. Mažeikių rajono gimnazijose jau vyko pirmieji susitikimai su VDU ŽŪA atstovais – projekto ,,Sumanaus moksleivio akademijos‘‘ marketingo vadybininke Brigita Medveckiene bei inžinerijos fakulteto docentu Jonu Čėsna. Jų metu moksleiviams ir mokytojams pristatytas projektas, galimybės išbandyti save inžinerijos, gamtos mokslų, verslumo ir ekologijos srityse, lankyti parengiamuosius kursus, kurie padeda pasiruošti egzaminams, rinktis atitinkamos krypties studijas VDU ŽŪA, kurti perspektyvią ateitį.

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

                 

 

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos