Projekto partneriai susitiko Norvegijoje

Rugsėjo 15–16 d. Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) mero pavaduotoja Rūta Matulaitienė ir mero patarėjas, projekto „Žiedinis atliekų tvarkymas“ vadovas Virgilijus Radvilas lankėsi Norvegijoje, kur kartu su projekto partneriais dalyvavo konferencijoje, susipažino su darbu atliekų tvarkymo įmonėse, žiedinę ekonomiką propaguojančių institucijų veikla.

Konferencijoje aptarti jau įgyvendinti projekto žingsniai bei numatyti tolesnės veiklos planai. Apžiūrėta, kaip veikia atliekų tvarkymo operatorius Renovasjon I Greenland, modernus atliekų rūšiavimo ir antrinio panaudojimo centras Sirkula IKS.

Taip pat vyko susitikimas Osle su organizacija LOOP, kuri šiuo metu unifikuoja Norvegijos atliekų tvarkymo sistemos ženklinimą. Aplankytas ir verslo inkubatorius PROVENTIA, kur pradedantys verslininkai užsiima žiedinės ekonomikos projektais.

Savivaldybės administracija drauge su partneriais  – Estijos Paidės miesto savivaldybe, Ukrainos Sumų miesto savivaldybe, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“  ir Norvegijos organizacija „Green Business Norway“ AS – nuo 2020 m. rugsėjo 1d. įgyvendina projektą „Žiedinis atliekų tvarkymas“ (angl. Circle-based waste management). Trejus metus trunksiančio projekto dalyviai siekia tikslų, susijusių su atliekų tvarkymo ir perdirbimo gerinimu  regionuose. Projektas vyksta pusmečiais (periodais). Iš viso yra šeši periodai, iš kurių du jau įgyvendinti, dabar įgyvendinamas trečiasis. Pagrindinis Mažeikių rajono savivaldybės administracijos siekis – pritaikyti atliekų tvarkymo pažangius žiedinio atliekų tvarkymo principus pritaikyti Mažeikiuose ir Telšių regione, paruošti modernaus stambiagabaričių atliekų surinkimo centro Mažeikiuose studiją ir brėžinius. 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos