Pristatytas įgyvendintas projektas ir jo rezultatai

Rugpjūčio 3 d. BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyboje pristatytas jau įvykdytas projektas „Socialinę atskirtį patiriančių asmenų socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas ir sociokultūrinių paslaugų teikimas“ ir jo rezultatai. Šis 2020–2022 m. vykdytas projektas finansuotas  Europos Sąjungos socialinio fondo lėšomis

Projekto tikslas – ugdyti, palaikyti ir (ar) atkurti socialinę atskirtį patiriančių asmenų (socialinės priežiūros paslaugas gaunančių šeimų, neįgaliųjų, senyvo amžiaus asmenų, kitų socialinę atskirtį patiriančių asmenų) socialinius įgūdžius ir teikti sociokultūrines paslaugas.

Įgyvendinant projektą atnaujinta vaikų dienos centro virtuvės įranga, buitinė technika, dalis virtuvės baldų, pirties įranga ir priemonės, taip pat Mažeikių miesto pirtyje įrengtas ir projekto dalyvių teigiamai įvertintas šalto vandens apsipylimo kubilas bei savitarnos skalbykla.

Dėl COVID-19 pandemijos kontaktiniai užsiėmimai vyko su pertraukomis, tačiau visas veiklas pavyko įgyvendinti, o projekto dalyvių skaičius viršijo numatytus lūkesčius. Vietoj 50 numatytų asmenų projekte dalyvavo 99. Projekto dalyviai pasirinktinai galėjo dalyvauti šiose veiklose: maisto ruošos ir stalo serviravimo, siuvimo pagrindų, pirties sociokultūrinėse veiklose bei nemokamai pasinaudoti savitarnos skalbykla.

Maisto ruošos ir stalo serviravimo užsiėmimų metu tėvai ir vaikai tobulino maisto gaminimo įgūdžius ruošdami sveikus, didelių išlaidų nereikalaujančius patiekalus – nuo sriubų, kibinų iki desertų. Maisto gaminimas ir bendra vakarienė suartino šeimos narius, o vaikai išmoko savarankiškumo.

Siuvimo pagrindų užsiėmimų metu dalyviai išmoko susikirpti siuvinį, siūti siuvimo mašina, dekoruoti siuvinius ir prireikus pataisyti rūbą arba prikelti jį naujam gyvenimui. Maisto gaminimo užsiėmimams dalyviai patys pasisiuvo prijuostes, duonos krepšelius, servetėles. Projekto dalyviai per šventes savo artimuosius nustebino rankų darbo kalėdiniais maišeliais, siūtais žaislais, papuošalais ir maloniomis siūtomis smulkmenomis.

Pirties užsiėmimų metu projekto dalyviai pagilino žinias apie pirties naudą, teisingą naudojimąsi ir išbandė įvairias pirties procedūras – vanojimą įvairių medžių vantomis, molio įtrynimus, kompresus ir voneles, medaus, jūros druskų ir druskų su žolelėmis procedūras.

Projektas buvo naudingas ir BĮ Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybai – aplankytos viešosios pirtys Kauno ir Kėdainių rajonuose, pasisemta patirties ir idėjų bei užmegzti bendradarbiavimo ryšiai su panašias socialines paslaugas teikiančiomis įstaigomis. Gerosios patirties pasidalijimas ir bendradarbiavimas prisidės prie socialinių paslaugų tobulinimo ir idėjų paslaugų plėtrai.

Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos