Prisimenamos sovietinių represijų aukos

Šiandien, birželio 14 d., Mažeikiuose minima Gedulo ir vilties diena – tai diena, kai prieš 1941 pirmieji tremtinių ešelonai pajudėjo į Sovietų Sąjungos gilumą ir mes, lietuviai, netekome darbščiausių ir šviesiausių savo sūnų ir dukterų. Turbūt nėra nė vienos šeimos ar giminės, kurios nebūtų palietęs šis nuosprendis. Šios dienos minėjimas prasidėjo šv. Mišiomis Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, kur aukotos mišios už išėjusias, negrįžusias, dingusias be žinios sovietinės represijos aukas. Šv. Mišias aukojo Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos ministras brolis Algirdas Malakauskis OFM ir Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas, kun. Gintaras Lengvinas.

Po šv. Mišių visi pakviesti į Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Didžiąją salę, kurioje buvo rodomas dokumentinis filmas „Mažesnysis brolis Augustinas Dirvelė“. Šis filmas – spalvinga ir dramatiška brolio pranciškono gyvenimo istorija, kelianti esminius klausimus apie kiekvieno žmogaus pašaukimą ir misiją – sujaudino jo žiūrėti atėjusius žiūrovus. Filmą pristatė šv. Mišias aukojęs brolis Algirdas Malakauskis OFM, OFS Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos komunikacijos koordinatorė, filmo scenarijaus autorė Monika Midverytė ir vienas iš ekspedicijų į Sibirą pradininku bei organizatoriu, videooperatorius, šio filmo vaizdo operatorius Mažeikių rajono savivaldybės administracijos specialistas Gintautas Alekna.

Vakare visi mažeikiškiai kviečiami į šv. Mišias Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje ir dalyvauti atminties valandoje „Lemtis mana – šalis svetima“ prie Mažeikių geležinkelio stoties.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos