Priimamos paraiškos nemokamam maitinimui mokinio reikmenims

Mažeikių rajono gyventojai kviečiami teikti prašymus dėl mokinių nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti skyrimo.

Mieste gyvenantieji kviečiami teikti prašymus Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje (Stoties g. 18, Priėmime), kaimiškų seniūnijų gyventojai – gyvenamosios vietos seniūnijoje.

Pirmokų ir vaikų, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą, tėvai prašymus maitinimui teikia mokyklose, kurioje vaikas mokosi (šeimos pajamos nevertinamos).


Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti skyrimo yra vertinamos pajamos, todėl  visi prašymai teikiami Socialinės paramos skyriuje arba seniūnijose.
          
Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau vadinama – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų  (toliau – VRP) dydžio (187,50 Eur).

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (250 Eur), atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.

Prašymą–paraišką dėl nemokamo maitinimą ir paramos mokinio reikmenims įsigyti galima teikti nuo liepos 1 dienos. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki spalio 5 dienos.

Dokumentai, reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti*:
tapatybę patvirtinantis dokumentas;
prašymas–paraiška gauti socialinę paramą mokiniams;
pažymos apie pajamas;
įmonės, įstaigos, organizacijos, fondo ar antstolio išduota pažyma apie lėšas vaikui išlaikyti;
žemės nuosavybės liudijimo arba pažymos apie turimą (nuomojamą) žemę kopija;
santuokos, ištuokos, mirties faktą patvirtinantys dokumentai.
 
Pareiškėjui nereikia pateikti dokumentų, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų*.

Socialinės paramos skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos