Prie apskritojo stalo – diskusijos su sporto bendruomene

Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) vadovai sukvietė rajono sporto klubų vadovus, Sporto tarybos ir Savivaldybės tarybos narius. Aptartas sporto klubų finansavimas, kūno kultūros ir sporto projektų rėmimas, sporto infrastruktūra, situacija dėl sporto ir pramogų centro.

Pageidavimas dalyvauti rengime

Sporto taryba, kuriai vadovauja Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, profesionaliojo ir mėgėjų sporto projektams šiemet paskirstė kone 170 tūkst. Eur savivaldybės biudžeto lėšų. Sporto klubai remiami pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą Kūno kultūros ir sporto projektų  rėmimo iš savivaldybės biudžeto konkurso aprašą. Sporto klubų vadovai išsakė pasiūlymus dėl šio aprašo tobulinimo, pageidavo dalyvauti jį rengiant.

Miesto stadionams – kone  milijonas eurų

Kalbėta ir apie sporto infrastruktūrą. Šią savaitę sulaukta žinios iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos: Mažeikiams skirta kone milijonas eurų dviem stadionams atnaujinti – Politechnikos mokyklos (per 443 tūkst. Eur) ir centriniam miesto (per 438 tūkst. Eur).

Skirta lėšų sporto ir pramogų centrui

Aptarta situacija dėl sporto ir pramogų centro statybos. Vyriausybė iš Valstybės investicijų programos sporto ir pramogų centrui Mažeikiuose statyti skyrė per 2,2 mln. Eur. Parengtas naujas investicijų projektas. Atvertos realios finansavimo galimybės – būtų statomas mažesnio ploto, paprastesnės konstrukcijos, tačiau aukštesnės energetinės klasės statinys. Darbai iki šiol neprasideda dėl skirtingų Savivaldybės tarybos nuomonių.

Reikalingas politinis sprendimas

Diskusijos dėl sporto ir pramogų centro statybos Mažeikiuose tęsiasi nuo 2014 metų. Per tą laikotarpį vyko teisminiai ginčai, dėl kurių bet kokie veiksmai dėl arenos statybos buvo sustabdyti. Šiandienėmis sąlygomis projektas tapo nebeaktualus, statybos kaina – per didelė. Nebuvo skirta ir valstybinio finansavimo, o savivaldybės biudžetas pakankamo finansavimo taip pat negalėjo užtikrinti, todėl pasirinktas naujas, ekonomiškesnis projektas.

Kol nepriimtas politinis sprendimas, Savivaldybė negali imtis tolesnių veiksmų – rengti techninį projektą.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos