Premijų laureatai – Antanas Viskantas ir Genoveita Gricienė

Ką tik Mažeikių rajono savivaldybės taryba nusprendė skirti Mažeikių krašto kultūros premiją Antanui Viskantui, o Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premiją – Genoveitai Gricienei. Premijos bus įteiktos šventiniuose renginiuose, kai juos bus galima organizuoti.

 Mažeikių krašto kultūros premija A. Viskantui skirta už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, etnokultūros puoselėjimą, Mažeikių rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje. 

Šios premijos laureatas – tautodailininkas, medžio drožėjas. Drožinėja nuo pat vaikystės. Jam artima religinė tematika – koplytstulpiai, stogastulpiai, kryžiai, koplytėlės, šventųjų skulptūros. Vien kryždirbystės – per 50 didesnių darbų. Daug jo kūrybos darbų pasklidę ne tik po Mažeikių rajoną, Lietuvą, bet ir užsienio šalyse. 

A. Viskantas – 2019 m. respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatas, pripažintas geriausiu šalies meistru – kryždirbiu. 2015 m. ir 2016 m. šioje parodoje pelnė II vietą ir buvo apdovanotas simboliniu sidabro vainikėliu. 

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija G. Gricienei skirta už rašytojos atminimo puoselėjimą, altruistinės veiklos tęsimą. 

Šios premijos laureatė – pedagogė, visuomenininkė. Per 20 m. vadovavo Sedos Vytauto Mačernio gimnazijai. Jos iniciatyva sukurtas Sedos herbas ir vėliava, įkurta bendruomenė, įsteigtas Trečiojo amžiaus universitetas, privačiame renovuotame buvusiame Aleksandro Plechavičiaus vandens malūne įrengta „Kasdienybės meno galerija“. Ji domisi Sedos istorija, garsina miestą savo pasakojimais apie jį ne tik sediškiams, bet ir atvykstančioms ekskursijoms. Kalba žemaitiškai, puoselėja žemaičių kalbą, pamokydama jos ir pašnekovus. Taip pat – viena iš Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės įkūrimo iniciatorių. Subūrė rajono bendruomenes į Mažeikių rajono kaimo bendruomenių sąjungą, ilgus metus buvo jos pirmininkė. 

G. Gricienei 2007 m. suteiktas titulas „Bendruomeniškiausia metų mažeikiškė“. 2011 m. apdovanota žemės ūkio ministro padėkos raštu už bendruomeninio judėjimo plėtros skatinimą. 2018 m. įteikta nominacija „Kultūros nešėja 2018“. 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos