Prekybos vietų darbuotojai galės išsitirti dėl koronaviruso

Sveikatos apsaugos ministerija sudarė galimybę prekybos vietų darbuotojams išsitirti dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos.

Norintys prekybos vietų darbuotojai iki spalio 20 d. gali kreiptis į savo šeimos gydytoją (į savo pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą, prie kurios yra prisirašę). Šeimos gydytojui turi nurodyti, kad nori išsitirti greituoju testu dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos.

Svarbiausi faktai:

  • Testavimas greitaisiais testais atliekamas imant kraują iš piršto ir užlašinant jo ant testo;
  • Testas parodo, ar žmogus buvo arba yra užsikrėtęs koronaviruso (COVID-19) infekcija;
  • Nustačius teigiamą koronaviruso rezultatą, darbuotojai turi kreiptis į Karštąją liniją 1808 ir registruotis PGR tyrimui bei išsitirti, ar šiuo metu neserga;
  • Testas yra nemokamas.

Primename, kad greitaisiais serologiniais testais, kuriais dabar siūloma išsitirti prekybos vietų darbuotojams, tiriama paciento kraujyje žmogaus imuninio atsako į virusą produktus – antikūnus, susidariusius žmogaus organizme, vystant imuniniam atsakui į koronaviruso infekciją. Tai reiškia, kad greitasis testas gali parodyti, ar žmogaus organizmas reaguoja į ligą ir ar sirgo koronavirusu. Išsityrus greitaisiais serologiniais testais bus galima išsiaiškinti, ar žmogus buvo arba yra užsikrėtęs šia klastinga liga.

Tuo tarpu PGR, molekuliniai testai nustato viruso genetinę medžiagą (RNR) ir dažniausiai vadinami genetiniais arba PGR testais. Molekuliniai testai parodo, ar žmogus testo atlikimo metu serga virusu ir ar yra potencialus ligos nešiotojas. Atliekant PGR tyrimą, paimamas nosiaryklės mėginys.

Tokį sprendimą priėmė operacijų vadovas, įpareigojant savivaldybes organizuoti ir atlikti darbuotojų testavimą. Savivaldybės, bendradarbiaudamos su visuomenės sveikatos biurais ir gydymo įstaigomis, pasirūpins testavimo organizavimu ir tam reikalingomis patalpomis.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos