Prekiauti – tik nustatytose viešose vietose

Trečiadieniai ir šeštadieniai Mažeikiuose – didžiojo turgaus dienos. Gausu prekiaujančiųjų ir kiek mažiau perkančiųjų. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos (toliau – tarybos) sprendimu nustatytos prekybos vietos, tačiau nevengiama prekiauti ir neleistinose teritorijose. Tikrinimais pirmiausia siekiama ne bausti gyventojus, o priminti, informuoti. Administracinės nuobaudos – kraštutinė kontrolės priemonė.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ne kartą tikrino, kaip laikomasi prekybos ir paslaugų teikimo tvarkos Mažeikių miesto viešose vietose. Pastebėta, kad prie PC ,,Moneta 11“ automobilių stovėjimo aikštelės ir trečiadieniais, ir šeštadieniais neteisėtai prekiaujama, nors vos už keliasdešimties metrų yra didysis turgus. Žmonės informuoti, kur nustatytos prekybos vietos, kuriose galima prekiauti, taip pat įspėti dėl pažeidimų.
Atkreiptinas dėmesys, kad Mažeikiuose maisto ir ne maisto produktų prekyba galima tik dviejose vietose – aikštelėse ties buvusiu PC „Ąžuolas“ Ventos gatvėje ir PC „Maxima“ (Žemaitijos g.). Prekybai savo gamybos žemės ūkio ir maisto produktais skirta viešoji vieta – tarybos nustatyta ir su Mažeikų rajono valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba suderinta teritorija prekybai tik savos gamybos ir žemės ūkio produktais nuo laikinųjų prekybos įrenginių, iš automobilių, specializuotų automobilių ar priekabų.
Kaip laikomasi nustatytos prekybos maisto ir ne maisto produktais tvarkos, kontroliuoja ne tik Savivaldybės administracija, bet ir Policijos komisariatas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Priešgaisrinė apsaugos tarnyba ir kitos institucijos, kurioms teisės aktų nustatyta tvarka suteikti atitinkami įgaliojimai.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 154 straipsnyje nustatyta, kad savivaldybių tarybų patvirtintų prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų. Toks pažeidimas padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo trisdešimt iki aštuoniasdešimt eurų.


Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos