Prasidės Pavenčių gatvės modernizavimo darbai

Jau šią vasarą dideli pokyčiai vyks Pavenčių gatvėje. Vasario 14 d. tarp Mažeikių rajono savivaldybės administracijos ir UAB „VVARFF“ pasirašyta Pavenčių gatvės modernizavimo rangos darbų sutartis. Planuojama, kad šios gatvės ruožas nuo Ventos iki Sedos gatvės pasikeis neatpažįstamai – bus įrengtos trys žiedinės sankryžos, daug automobilių stovėjimo vietų, nauji želdynai, abipus gatvės bus nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai. Gatvė taps kur kas saugesnė ir patogesnė.
Mažeikių rajono savivaldybė vykdė atvirą viešąjį Pavenčių gatvės modernizavimo rangos darbų pirkimą, kuriame dalyvauti panoro trys įmonės. Konkursą laimėjo mažiausią kainą pasiūliusi UAB „VVARFF“, kuri įsipareigojo darbus atlikti per 18 mėnesių. Tikimasi, kad darbai šioje gatvėje prasidės gegužės–birželio mėnesį ir bus baigti 2020 m. pabaigoje.
Darbų metu bus rekonstruojama 1,228 kilometro gatvės atkarpa. Eismo dalyvių saugumą ir patogumą pagerins planuojamos įrengti trys žiedinės sankryžos: Pavenčių ir Ventos, Pavenčių ir Taikos, Pavenčių ir Naftininkų gatvių sankirtose. Abiejose gatvės pusėse bus nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, kurių bendras ilgis – 2,4 kilometro, jie gyvenamųjų namų pusėje bus grįsti betono trinkelėmis, o kitoje pusėje – asfaltuoti. Taip pat bus įrengta daugiau nei 800 metrų lietaus kanalizacijos ir per 2,5 kilometro apšvietimo tinklų. Įrengtos iškiliosios pėsčiųjų perėjos ir kryptinis jų apšvietimas, nauji želdynai, aikštelės atliekų konteineriams, autobusų sustojimo vietos.
Po gatvės rekonstrukcijos bus patogiau ir saugiau atvežti ir pasiimti vaikus iš šioje gatvės atkarpoje esančių ugdymo įstaigų. Prie „Ventos“ progimnazijos ir Kalnėnų pagrindinės mokyklos bus įrengtos specialios įvažiuojamosios aikštelės. Jose vaikai galės saugiai išlipti ir įlipti į tėvų automobilius. Tokia aikštelė jau įrengta Sedos gatvėje prie Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos.
Šiuo metu Pavenčių gatvėje yra keturios eismo juostos, tačiau dviejose – šoninėse – nuolat statomos transporto priemonės ir jomis eismas nevyksta. Tad rekonstruojant gatvę bus įrengtos dvi eismo juostos, o kitos dvi bus perdarytos į vietas, skirtas automobiliams statyti, jos bus atskirtos nuo važiuojamosios gatvės dalies.
Bendra gatvės rekonstrukcijos projekto vertė kone 2,5 mln. eurų. Daugiau nei 1 mln. eurų projektui bus skirta iš Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto. Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos iš Kelių priežiūros plėtros programos bus skirta per 100 tūkst. eurų. Likusi lėšų dalis iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Rekonstruojamos Pavenčių gatvės atkarpos planas

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos