Pradėta mokėti susietoji parama už gyvulius

Ūkininkams pradėta mokėti susietoji parama už praėjusiais metais laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Iš viso šių išmokų sulauks daugiau kaip 28 tūkst. ūkininkų, t. y. beveik 99 proc. gavėjų ir jų sąskaitas papildys 21 mln. eurų. 

Nacionalinė mokėjimo agentūra planuoja visiems pareiškėjams, atitinkantiems susietosios paramos reikalavimus, susietąją paramą už gyvulius išmokėti iki kovo pabaigos, nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo terminas baigiasi š. m. birželio 30 d.  

Susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai  turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR)  ne vėliau kaip iki 2018 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus.

Daugiau informacijos rasti ir su 2019 m. paramos už gyvulius dydžiais galima susipažinti Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje. 

Parengta pagal Nacionalinės mokėjimo agentūros informaciją

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos