Posėdyje aptarti savivaldybėms aktualūs klausimai

Sausio 22 d., antradienį, Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA) valdybos posėdyje, kuriame aptartos Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos priemonės, jaunimo verslumo ugdymas, šaligatvių šalia valstybinių kelių tvarkymas ir priežiūra.

Posėdyje dalyvavęs LR energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pristatė Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos priemones ir pagrindines strategijos politikos kryptis, kurios skirstomos į keturias sritis – įtakos klimato kaitai ir aplinkos oro taršai mažinimas, patikimumas, konkurencingumas ir šalies verslo dalyvavimas siekiant energetikos pažangos. Pabrėžė, kad įgyvendinant šią strategiją būtinas savivaldybių ir kitų įstaigų prisidėjimas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos atstovas pristatė inicijuojamo savivaldybių nuosavybės teise valdomo turto (šaligatvių, esančių prie valstybinės reikšmės kelių) perdavimo valstybės nuosavybei. Šaligatvis – neatsiejama kelio dalis, tad savivaldybės skatinamos kuo greičiau atlikti kelių inventorizaciją, teisiškai juos įregistruoti. Tokiems, įregistruotiems, keliams tvarkyti jau dabar bus skiriama daugiau lėšų iš kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP). Pažymėta ir tai, kad nuo 2021 m. KPPP bus skiriamos tik juridiškai įregistruotiems savivaldybių keliams.

Nepamirštas ir savivaldybių indėlis organizuojant akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, įvairiose Lietuvos vietose tradiciškai vyks tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcija. Šiemet planuojama, kad kiekvienoje savivaldybėje bus skaitomi tų žmonių, kurie čia gyveno, vardai.

Susitikime taip pat aptartas ir daug diskusijų sukėlė siūlymas tobulinti etninės kultūros valstybės globos reglamentavimą, pristatyta jaunimo verslumo ugdymo programa.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos