Posėdyje – apie mūsų rajono visuomenės sveikatos būklę

Vasario 4 d., pirmadienį, Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės)  bendruomenės sveikatos tarybos posėdyje buvo apžvelgta mūsų rajono visuomenės sveikatos būklė, pristatytos įvairių institucijų įgyvendintos prevencinių priemonių ir žalų mažinimo programų ataskaitos. Susirinkusieji kalbėjo apie teigiamus pokyčius sveikatos srityje ir įvardino aktualias problemas.

Daug diskusijų sukėlė UAB Mažeikių psichinės sveikatos centro vadovės J. Akavickienės pristatyta vykdytos programos „Priklausomybių nuo alkoholio, savižudybių prevencijos ir su tuo susijusios žalos mažinimo veiklos organizavimas“ ataskaita. Kalbėdama apie rezultatus ji paminėjo ir problemas, su kuriomis susiduriama įgyvendinant šią programą. Direktorė sakė, kad labai sunku pritraukti ir paskatinti dalyvauti programoje nemotyvuotus ir nuo priklausomybės alkoholiui kenčiančius žmones, ypač iš kaimiškųjų seniūnijų. Pristatyti ir pirmą kartą vykdyto projekto „Prevencijos savižudybės rizikos veiksnių paauglių tarpe vertinimas“ įgyvendinimo rezultatai.Anoniminėje apklausoje dalyvavo 5 rajono gimnazijų moksleiviai, kurie atsakė į 34 pateiktus klausimus.

Posėdyje dalyvavusi Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė (Savivaldybės gydytoja) Daiva Jurkūnienė pristatė Savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitą ir jos rodiklius bei praėjusių metų Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos vykdymo ataskaitą.

Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė kvietė dalyvavusiuosius nustatyti Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų panaudojimo 2019 m. prioritetus ir patvirtinti priemonių vykdymo planą. Tikimasi, kad ir šiemet Savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, seniūnijos ir bendruomenės noriai dalyvaus ir įgyvendins rajono gyventojų sveikatinimo programas. Praėjusiais metais finansuotos 59 tokios programos.

 

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos