Po kelių mėnesių pertraukos taryba posėdžiavo gyvai

Birželio 30 d., antradienį, vyko Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) tarybos posėdis. Jis tęsėsi beveik šešias valandas. Dalyvavo 23 tarybos nariai (iš 27). Pritarta beveik pusšimčiui klausimų, pateiktos dvi informacijos. Tarybą paliko „tvarkiečių“ atstovas, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Česlovas Čyžas.

Daugiau politikų dėmesio, replikų ir klausimų sulaukė Savivaldybės mero ir tarybos, administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos. Mero ir tarybos ataskaitai pritarė 19 tarybos narių, 3 susilaikė, vienas balsavo „prieš“, administracijos direktoriaus ataskaitai pritarė 16 tarybos narių, 7 balsavo „prieš“. Kontrolės ir audito tarnybos ataskaitai pritarė 22 tarybos nariai, vienas susilaikė.

Taryba patvirtino naujus Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus. Nuo 2021 m. sausio 1 d. rajone įvedama dvinarė mokėjimo sistema. Vietinę rinkliavą sudarys pastovioji dalis (abonentinis mokestis) ir kintamoji dalis.

Pritarta ir biudžeto bei Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų perskirstymui.

Svarstyti Pavasario bei Senamiesčio pagrindinių mokyklų struktūros pakeitimo klausimai. Nuo 2021 m. neliks pagrindinių mokyklų – jos taps progimnazijomis.

Patvirtinta rajono Savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliųjų švietimo veiklų finansavimo tvarka bei rajono lankytinų vietų sąrašas ir kt.

Socialdemokratų frakcija paskelbė rezoliuciją dėl sporto ir pramogų centro Mažeikiuose statybos, sutarties su UAB „LitCon“ nutraukimo. Tarybos nariai jai nepritarė – daugiau kaip pusė posėdyje dalyvavusių narių pasisakė „prieš“ rezoliuciją.

Posėdyje pateikta informacija apie Mažeikių rajono savivaldybės valdomų bendrovių ūkinės veiklos rezultatus už 2019 m. bei Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas dėl vicemerės Linos Rimkienės.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos