Plinkšių globos namuose įrengta saulės elektrinė

Pastaruoju metu, įvertinus saulės energetikos privalumus – ekonomiškumą, ekologiškumą, ilgaamžiškumą – saulės elektrinių įrengimo projektai vykdomi Mažeikių rajono biudžetinėse įstaigose. Vienoje iš jų – Plinkšių globos namuose – jau įrengta saulės fotoelektrinė.

Šių metų gegužės–spalio mėnesiais buvo vykdomas investicijų projektas „Plinkšių senelių globos namų baterijos įsigijimas“. Projekto vykdytojas – Mažeikių rajono savivaldybės administracija. Jam įgyvendinti skirta 12 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Plinkšių globos namų direktorės Birutės Vaičkienės teigimu, įrengta saulės elektrinė ženkliai sumažins išlaidas vandens pašildymui. „Globos namuose teikiamos socialines ir slaugos paslaugos 40 senyvo amžiaus ir neįgaliems asmenims. Tad sunaudojama ldaug karšto vandens. Žiemą vanduo būdavo šildomas iš katilinės, o vasarą – elektra. Siekėme mažinti išlaidas ir nusprendėme ieškoti kitų alternatyvų“, – sakė B. Vaičkienė.

Šiuo metu 9 kW galios saulės elektrinės įrengimo darbai yra baigti. Laukiama, kol bus užbaigtos projekto perdavimo procedūros. Skaičiuojama, kad per metus bus pagaminama apie 9000 kWh elektros energijos ir tai daugiau nei 20 procentų sumažins išlaidas vandeniui pašildyti.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos