Pirmos pagalbos varžybos ,,Aš moku ir galiu padėti“

Birželio 5 d. Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Mažeikių priešgaisrine gelbėjimo tarnyba organizavo rajono tarpmokyklines pirmosios pagalbos varžybas „Aš moku ir galiu padėti“. Šios varžybos skirtos traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijai. Jų tikslas – didinti mokinių sąmoningumą, supratimą apie būtinumą suteikti pirmąją pagalbą, formuoti praktinius pirmosios pagalbos teikimo bei sugaus elgesio įgūdžius.

Varžybose dalyvavo 7–8 klasių moksleivių komandos iš dešimties mokyklų. Dalyviai varžėsi penkiose praktinėse ir teorinėse rungtyse: demonstravo pagalbos teikimą užspringusiam, stipriai kraujuojančiam, ištikus epilepsijos priepuoliui, lūžus blauzdikauliui, ištiktus traukuliams, netekus sąmonės. Taip pat vertino gyvybines funkcijas bei mokėsi gaivinti.

Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba demonstravo, kaip po autoįvykio automobilyje užstrigusiam žmogui suteikiama pirmoji pagalba, leido mokiniams išbandyti vandens pompą, kuria gesinami gaisrai, supažindino su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įranga ir technika.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos