Pirmenybė – savo lėšomis prisidedantiems

Šių metų pirmąjį pusmetį Mažeikiuose daugiabučių kiemų tvarkymui skirta 300 tūkst. Eur. Pirmiausia asfaltuojami kiemai tų namų, kurių gyventojai nusprendė savo lėšomis prisidėti prie jų tvarkymo.

Numatyta remonto darbų su gyventojų prisidėjimu už 270 tūkst. Eur. Iš likusių 30 tūkst. Eur bus atliekamas važiuojamosios kelio dalies paprastasis remontas – lopomos duobės kiemuose, kur kelių būklė itin bloga, tačiau gyventojai nepareiškė noro prisidėti ir kiemus sutvarkyti kapitaliai.

Pavasarį darbo grupė užfiksavo ir įvertino kiemų ir automobilių stovėjimo aikštelių būklę. Išvadas ir rekomendacijas pateikė komisijai, kuri nustatė prioritetus ir sudarė eilę. Joje tvarkytinų kiemų kone šimtas, iš jų 24 itin prastos būklės. Pagrindinis kriterijus sudarant tvarkytinų kiemų eilę buvo gyventojų prisidėjimo dydis. Daugiausia balų – 50 – suteikiama už gyventojų įnešamą indėlį. Kuo didesniu procentu prisidedama, tuo aukštesnis vertinimo balas. 30 balų skiriama už kiemu besinaudojančių objektų skaičių ir 20 balų – už darbų būtinybę, t. y. kokia jo būklė. Juo būklė blogesnė, juo daugiau balų skiriama.

Šiemet gyventojai buvo aktyvūs – pateikė 22 prašymus, kad su prisidėjimu būtų atnaujinta 27 kiemų važiuojamoji kelio dalis. Kapitaliai bus sutvarkyta 12 kiemų. Tikimasi iki metų pabaigos iš savivaldybės biudžeto gauti papildomų lėšų, kad būtų galima sutvarkyti kuo daugiau kiemų.

 Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos