Paskelbus gripo epidemiją sergančiųjų nesumažėjo

Mažeikių rajone nuo vasario 5 d. paskelbta gripo epidemija, o sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) vis daugėja.
Rajone šeštąją šių metų savaitę (2019-02-04–2019-02-10) diagnozuoti 1 602 gripo ir ŪVKTI atvejai, iš jų 280 gripo atvejai. Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Mažeikių rajone išaugo ir pasiekė 205,09 atvejus 10 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę buvo registruoti 995 susirgimo atvejai, iš jų gripas diagnozuotas 164 asmenims. Vis dar dominuoja peršalimo ligos. Daugiausia serga vaikai iki 17 metų.
Gripo epidemijos pabaiga bus skelbiama atskiru įsakymu, o jos metu būtina riboti masinius renginius, neplanuoti naujų. Vaikų kolektyvuose, įmonėse, organizacijose didesnį dėmesį skirti patalpų vėdinimui, drėgnam valymui.
Rekomendacijos gyventojams gripo epidemijos metu:
• Čiaudint ir kosint būtina užsidengti nosį ir burną bei naudoti vienkartines nosinaites arba rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms).
• Panaudotas nosinaites reikia nedelsiant išmesti tam skirtose vietose.
• Stengtis kuo dažniau plauti rankas (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių). Svarbu, kad rankos būtų plaunamos šiltu vandeniu ir su muilu.
• Neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu.
• Neliesti nešvariomis rankomis akių, nosies ar burnos.
• Dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas.
• Vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis.
• Vengti masinio žmonių susibūrimo vietų.
• Susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose.
• Nuolat stiprinti savo sveikatą – grūdintis, laikytis sveikos mitybos, fizinio aktyvumo rekomendacijų ir pan.
• Sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint. Sveiki žmonės, slaugydami sergantį asmenį, taip pat turėtų dėvėti medicinines kaukes.
Ugdymo įstaigoms rekomenduojama:      
Savivaldybėse, kuriose savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskelbta epidemija ir  mokinių sergamumui gripu bei ŪVKTI pasiekia 20 ir daugiau procentų, mokyklos direktoriaus įsakymu laikinai nutraukti ugdymo procesą. Jeigu gripo epidemija nepaskelbta laikinai nutraukti mokyklos veiklą rekomenduojama, jei dėl ligos jos nelanko daugiau kaip 50 proc. mokinių.
Riboti mokymo veiklą rekomenduojama sergamumo didėjimo teritorijoje laikotarpiu. Pageidautina, kad ribojimo laikotarpis būtų netrumpesnis nei 2 savaitės. Atnaujinti mokymo veiklą rekomenduojama, kai vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI pradeda mažėti.
Nerekomenduojama riboti ikimokyklinių vaikų ugdymo įstaigų veiklos, bet privaloma griežtai laikytis galiojančių teisės aktų nuostatų – vaikai ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ar kitų infekcijų simptomai, negali lankyti ikimokyklinės įstaigos kol nėra visiškai pasveikę.

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos