Paskelbti trumpametražių filmų konkurso, skirto Žemaitijos metams paminėti, laureatai

Kelmės kultūros centre šių metų liepos 11 d. įvyko audiovizualinių kūrinių (trumpametražių filmų, TV laidų) konkursas „Pasiruokavimā“, skirtas Žemaitijos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų sukakčiai, kurį organizavo Kelmės kultūros centras ir Žemaitijos regioninė etninės kultūros globos taryba.

Organizatoriai kvietė kūrėjus pasidalinti sukurtais audiovizualiniais kūriniais, parodančiais Žemaitijos savitumą. Konkurso tiklas – skatinti vaizdo medžiagos kūrėjų kūrybiškumą, saviraišką, pilietiškumą bei pateikti kuo daugiau autentiškos informacijos apie Žemaitiją, šio regiono tradicijas, paveldą ir žmones. Kiekvienas autorius ar autorių grupė galėjo pateikti ne daugiau nei 3 vaizdo medžiagas, filmus, TV laidas.

Konkurse dalyvavo 15 autorių (ir kolektyvų), kurie pateikė 20 kūrinių. Pateiktuose kūriniuose – dokumentiniai ir meniniai pasakojimai apie Žemaitijos kultūrą, istoriją, asmenybes, tautodailę, tradicijas, gyvenamąją aplinką ir gamtą. Garso takeliuose skambėjo bendrinė ir žemaičių kalbos, melodijos, paukščių balsai. Vieni kūrėjai naudojosi tik savo patirtimi ir techniniais resursais, kiti tai darė pasinaudodami fondų parama. Audiovizualinių kūrinių trukmė nuo 7 iki 59 minučių.

Pateiktus kūrinius vertino penkių asmenų komisija: komisijos pirmininkas – Justinas Lingys, Lietuvos kinomatografininkų sąjungos narys; Virginijus Jocys – istorikas, LR Seimo EKGT tarybos narys, Žemaitijos regioninės tarybos pirmininkas; dr. Vytautas Tumėnas – etnologas, menotyrininkas; Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė – Lietuvos trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian short“ vadovė, deleguota LR kultūros ministerijos; Sigita Dacienė – EKGT vyriausioji specialistė Žemaitijos regionui.

Komisijos įvertintus pirmųjų trijų vietų laimėtojus LR kultūros ministerija apdovanojo diplomais: I vieta  skirta Daivai Grikšienei (Šiauliai) už konkursui pateitus darbus „Žemaitis fizikas su etnografo pašaukimu“, 2018 m., ir kitus dokumentinius filmus; II vieta – Ritai Ščiglinskienei (Kelmė) už pateiktus 2018 m. darbus „Muna akmenele“, „Pažintys. Dailininkas Andrius Seselskas“; III vieta – Jonui Tilvikui (Klaipėda) už pateiktą 2011 m. darbą „Kraštotyrininkas, kryždirbys Klemensas Lovčikas“. Laureatams skirtos  vertingos Kelmės rajono savivaldybės, Žemaitijos regioninės EKGT ir Šilalės kraštiečių draugijos įsteigtos dovanos, tautodailės kūriniai ir leidiniai, o LRT pasiruošusi suteikti galimybę prizininkams pateikti darbus vertinimui dėl transliavimo per LRT plius kanalą. Konkurso dalyviams Rimantui Rokui Jonaičiui (už kūrinį „Mergas dūdas puč“) ir Viktorui Gundajevui (už kūrinį „Žemaitijos kinas“) skirti specialūs prizai. Konkurso dalyviams įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.

LR Seimo laikinosios Žemaičių grupės pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė sveikino konkursantus ir perdavė padėką vienai iš šio konkurso organizatorių Ritai Ščiglinskienei. Organizatoriai ir konkurso dalyviai dėkojo konkurso vertinimo komisijai, Kelmės kultūros centro ir asociacijos Lietuvos kraštotyros draugijos Kelmės skyriaus vadovams, Kelmės r. savivaldybei už palaikymą. Dėkota audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijai „AVAKA" už galimybę trims konkurso dalyviams dalyvauti jos organizuojamajame renginyje liepos 15–17 dienomis  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Išreikšta padėka Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybai už palaikymą ir paramą bei informacinę sklaidą.

Regioninio konkurso idėja, kuri keletą metų buvo brandinta, šiemet realizuota. Daugelis dalyvavusiųjų konkurso baigiamajame renginyje išreiškė viltį, jog šis audiovizualinių kūrinių konkursas, pasakojantis apie Žemaitijos istoriją, kultūrą, asmenybes ir regioninę tapatybę,  bus tęsiamas ir kitais metais.

 Virginijus Jocys

EKGT tarybos narys, Žemaitijos regioninės tarybos pirmininkas

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos