Pasirašytas memorandumas dėl rinkimų sąlygų neįgaliesiems gerinimo

Lapkričio 26 d., pirmadienį Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA)  valdybos posėdyje, kuriame LSA, Vyriausioji rinkimų komisija ir Lietuvos neįgaliųjų forumas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo rinkimų srityje.

Minėtos institucijos sieks užtikrinti, kad šalies neįgalieji galėtų veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti rinkimuose. Memorandume numatytas tikslas – aktyviai bendradarbiaujant, per ateinančių metų rinkimus neįgaliesiems pritaikyti ne mažiau kaip pusę rinkimų apylinkių balsavimo patalpų.
Savivaldybės stengsis, kad balsavimai vyktų pastatų pirmuose aukštuose, į juos nesunkiai galima būtų patekti neįgaliojo vežimėliu. Planuojama, kad bent vienoje balsavimo kabinoje bus galimybė užpildyti balsavimo biuletenį žmogui sėdint. Savivaldybės gyventojai iš anksto žinos, kurioje balsavimo apygardoje tokios sąlygos sudarytos. Taip pat atkreiptinas didesnis dėmesys ir į senyvo amžiaus bei regėjimo negalią turinčius asmenis.

Valdybos posėdžio metu LR švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius bei Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovai su savivaldybių merais aptarė situaciją dėl mokyklų ir sveikatos priežiūros įstaigų pritaikymo neįgaliesiems Memorandumo. Jame numatyta, kad 2019 metais visos Lietuvos savivaldybės prisiimtų įsipareigojimą visiškai pritaikyti žmonėms su negalia bent po vieną švietimo ir po vieną sveikatos priežiūros paslaugų įstaigą. LR žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas savivaldos vadovams pristatė siūlomą melioracijos valdymą ir finansavimas. Posėdžio metu taip pat buvo pristatytas laipsniško viešųjų paslaugų perdavimo socialinio verslo subjektams modelis, atliktos savivaldybių veiklos kultūros paveldo apsaugos srityje analizės rezultatai bei aptarti kiti aktualūs savivaldai klausimai.

 

Parengta pagal LSA informaciją

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos