Pasaulis sveikina Lietuvą!

Spalio 13 d., šeštadienį, 17.30 val. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro II aukšto fojė – fotomenininko Jono Krivicko darbų parodos atidarymas, 18 val. žiūrovus džiugins Saulius Petreikis kartu su „Pasaulio orkestru“ („World Orchestra“).
Jonas Krivickas (PRO AKIS) pristato didžiausią savo fotografijų parodą. Kelionių, klaidžiojimų, ieškojimų metu pagautuose kadruose –  gatvėje regėti veidai, slystančios automobilių, traukinių, lėktuvų ir keltų šviesos, paprasti objektai, tik tą akimirką įgavę nepaprastą atspalvį ir gylį. Nuotraukose  kasdienė rutina įgauna melancholiškai nostalgišką, paslaptingą, žiūrovo akį kutenantį, atspalvį.
Saulius Petreikis kviečia į muzikos harmonijos versmę, kur skirtingų tautų instrumentai, temperamentai bei melodijos suskambės drauge. Šis koncertas bus išskirtinis, nes „World Orchestra“ muzikinę komandą pavyksta surinkti tik ypatingiems koncertams. Kaip teigia pats atlikėjas, „World Orchestra“ yra tai, kuo aš gyvenu, tai visos pasaulio spalvos. Esu labai laimingas galėdamas groti su tokiais profesionaliais muzikantais. Retai kada ant scenos būna 35 atlikėjai. Tai netradicinis orkestras. Mano žiniomis, panašių kolektyvų Europoje yra tikrai nedaug“. Šį orkestrą sudaro ne tik pagrindiniai muzikantai, kiekvieną kartą prie komandos prisijungia skirtingi solistai. Koncerte „Pasaulis sveikina Lietuvą“ Lenkijai atstovaus Mariusz Prasniewski (kontrabosas), Iranui – Hamidreza Rahbaralam (perkusija), Danijai – Sofie Niebuhr McQueen (vokalas), Lietuvai – Saulius Petreikis (pučiamieji), Donatas Petreikis (gitara, saksofonas), Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Kestutis Pavalkis (klavišiniai).
„World Orchestra“ uždavinys yra ne vien parodyti spalvingą pasaulį, jo skambesį ar nepamiršti lietuviškų instrumentų, bet ir visą tai atlikti maksimaliai kokybiškai. „Kurdamas visada galvoju apie bendrą skambesį bei net ir smulkiausias detales, todėl dažniausiai mūsų atliekamai muzikai reikia nemažo kolektyvo. Būtent „World Orchestra“ muzikinė komanda geba visa jėga atskleisti tai, ką su broliu ne vienus metus kuriame drauge“, – teigia atlikėjas S. Petreikis.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos