Pasaulinei AIDS dienai – prevencinės priemonės

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Minint šią dieną Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visą mėnesį organizuoja narkotikų vartojimo ir AIDS prevencines veiklas, kurių tikslas – ugdyti dorines nuostatas, atsakomybę už save ir savo artimą, siekiant atkreipti vaikų ir paauglių dėmesį į narkotikų vartojimo problemas ir to pasekmes, AIDS ligą, tuo pačiu suteikiant jiems informaciją apie ŽIV / AIDS ir narkotikų vartojimo žalą. 

Pirmąją dieną įvairių mokyklų mokiniai rengė informacinius stendus apie ŽIV / AIDS ir narkotikų vartojimo žalą. 4-ųjų klasių moksleiviai dalyvavo viktorinoje ,,Tiesa-netiesa“ ir atsakinėjo į klausimus.

Kitomis dienomis mokiniai kartu su savo mokyklos sveikatos priežiūros specialistėmis dalyvaus diskusijose apie žalingus įpročius ir jų prevencijos būdus. Vyresniųjų klasių moksleiviai kurs vaizdo filmukus narkotikų vartojimo prevencijos tema. 

Vaikai ir paaugliai kaip tikslinė grupė pasirinkta todėl, kad jų sveikatai žalinga elgsena susijusi su tradiciniais ligų rizikos veiksniais – rūkymu, alkoholio ir narkotikų vartojimu, nesveika mityba, mažu fiziniu aktyvumu, polinkiu rizikuoti. Kartais jų elgesys yra kaip priemonė pasiekti tam tikrų tikslų, noras pasipriešinti visuomenėje nusistovėjusioms normoms ar būdas susidoroti su nesėkmėmis. Dėl menkos gyvenimiškos patirties ir rizikos nesuvokimo vaikai ir paaugliai priskiriami didžiausios rizikos grupei. 

Tikimasi, kad organizuojamos narkotikų vartojimo ir AIDS prevencinės veiklos suteiks vaikams ir paaugliams žinių ne tik apie žalingus įpročius, narkotikų vartojimo pasekmes, ŽIV / AIDS, bet ir suvokimą, kaip svarbu saugoti savo sveikatą nevartojant alkoholio, narkotikų, tabako ir elgiantis atsakingai. 

Parengta pagal Visuomenės sveikatos biuro informaciją

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos