Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė

Lapkričio 18–24 d. minima Pasaulinės supratimo apie antibiotikus savaitė, kurios metu palaikomos iniciatyvos skatinti racionalų antibiotikų vartojimą, platinti informaciją apie didėjančio atsparumo antibiotikams grėsmes ir efektyviausius antimikrobinio atsparumo mažinimo būdus.

Bakterijų atsparumas antibiotikams yra aktualiausia problema sveikatos apsaugoje, todėl siekiant išsaugoti antibiotikų veiksmingumą teikiant sveikatos priežiūros paslaugas, dedamos didelės pastangos.

Nepaisant to, jog antimikrobinis atsparumas yra natūralus biologinis reiškinys, kada bakterijos, virusai, grybai prisitaiko prie juos veikiančių antimikrobinių vaistų poveikio ir taip sumažėja arba išnyksta efektyvus antibiotikų poveikis gydant infekcines ligas, tyrimais įrodyta, kad didėjantis antimikrobinis atsparumas yra tiesiogiai susijęs su antimikrobinių vaistų vartojimu. 

Neretai visuomenėje susiduriama su klaidinga nuomone, jog antibiotikai padeda sergant gripu, užkrečiamąja COVID-19 liga ar peršalus. Šie vaistiniai preparatai virusų neveikia, o, pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, derėtų likti namuose, gerti daug skysčių, vėdinti gyvenamąsias patalpas, dažniau plauti rankas bei dėvėti apsaugines veido kaukes.

Atkreiptinas dėmesys, jog virusines ligas gydant antibiotikais atsiranda pavojus pabloginti esamą sveikatos būklę ar sulaukti šalutinio vaistų poveikio, taip pat skatinamas atsparių bakterijų plitimas. Neracionaliai ir netinkamai vartojami vaistai tampa nebeveiksmingi, todėl antibiotikus būtina vartoti atsakingai, vadovaujantis gydytojų nurodymais ir rekomendacijomis, laikantis vaistų vartojimo režimo ir gydymo trukmės, dozavimo, nevartoti jų savo nuožiūra.

 Plačiau:

https://sam.lrv.lt/lt/news/view_item/id.58946 

https://www.hi.lt/news/1974/1362/Lapkricio-18-d-Europos-supratimo-apie-antibiotikus-diena-ir-Pasauline-supratimo-apie-antimikrobini-atsparuma-savaites-pradzia.html 

Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos