Paminėta Lietuvos teismų diena

Gruodžio 14 d., penktadienį, Mažeikių muziejuje rinkosi gausus būrys teisėjų, advokatų, prokurorų, Savivaldybių, LR Seimo ir kitų institucijų atstovų – čia vyko Lietuvos teismų dienai skirtas renginys. Kaip ir Lietuvos valstybė, Lietuvos teismai šiemet švenčia savo 100-ąjį gimtadienį, tad susirinkusieji sveikino teisėjus ir teisme dirbančius darbuotojus, teikė atminimo dovanas Telšių apylinkės teismo pirmininkei Daivai Maneikienei.

Renginyje dalyvavo ir Mažeikių rajono savivavaldybės meras Antanas Tenys. „Dėkoju už tai, kad vykdote teisingumą ir neretai priimate sudėtingus, tačiau labai reikalingus, sprendimus“, – kalbėjo A. Tenys. Susirinkusiuosius taip pat sveikino LR Seimo nariai Kęstutis Bartkevičius ir Valius Ąžuolas, Mažeikių dekanato dekanas kan. Donatas Stulpinas, prokurorų, advokatų ir policijos atstovai.

1918 metais, kai Lietuvos Taryba vasario 16-ąją paskelbė Lietuvos Nepriklausomos valstybės atkūrimą, pirmasis Nepriklausomos Lietuvos teisingumo ministras profesorius Petras Leonas gruodžio 15 d. išleistu įstatymu įsteigė Nepriklausomos Lietuvos teismus. Lietuvos teismuose ši diena kasmet buvo minima 1918–1940 m. 2016 m. pritarus Seimui, gruodžio 15-oji paskelbta atmintina – Lietuvos teismų – diena. 

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos