Pagerbti Nepriklausomybės kovų didvyriai

Lapkričio 23 d., penktadienį, Nepriklausomybės aikštėje buvo pagerbti 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Mažeikių valsčiaus Vyties Kryžiaus kavalieriai ir savanoriai.

Ši diena ypatinga – prieš šimtą metų buvo įkurta Lietuvos kariuomenė. Lietuvoje visada buvo drąsių žmonių, kurie narsiai gina šalį, uoliai sergsti savo tėvynę ir yra nuolat pasiruošę aukoti savo gyvybę. Tokie žmonės pagerbti ir Mažeikiuose – atidengtos atminimo lentos, liudijančios mūsų visų pasiryžimą saugoti savo valstybės nepriklausomybę. Mūsų atminty ir granito plokštėse liks pavardės tų, kuriems turime būti dėkingi už laisvę – 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Mažeikių valsčiaus Vyties Kryžiaus kavalieriai ir savanoriai: Juozas Bunkus, Vincas Cirtautas, Juozas Gerikas, Jonas Juodšeris, Domas Kazlauskas, Jurgis Mažeika, Juozas Poškus, Antanas Sidabras, Simas Sidabras, Antanas Sutkus, Simas Sutkus, Justinas Valuckas, Petras Janulevičius, Aleksas Krūtinis.

Salvėmis pagerbtas šių didvyrių atminimas. Dekanas kan. Donatas Stulpinas pašventino atminimo lentas. Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė pabrėžė, kad savo kariuomene turime nuolatos rūpintis. Tam mus įpareigoja laikmetis ir per amžius valstybę gynusių karių atminimas. Jie mums – sektinas pavyzdys, ypač auklėjant jaunąją kartą ir ugdant patriotiškumą. Mūsų pareiga – prisiminti visus, gynusius mūsų tėvynę įvairiais jos istorijos etapais – valstybės kūrimo, sukilimų, Nepriklausomybės kovų ir valstybingumo atkūrimo. Renginyje dalyvavo gausus būrys jaunų žmonių – Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų ansamblis „Bros“, sugiedojęs Lietuvos himną ir patriotinę liaudies dainą, pulkas merginų ir vaikinų, kurie priklaupdami prie vėliavos ir iškilmingai prisiekdami tarnauti tėvynei papildė jaunųjų šaulių gretas.

Išlikime stiprūs ir išsaugokime meilę savo kraštui ir Lietuvai!

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos