Padėkota už tradicijų saugojimą

Penktadienį Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys dėkojo Balėnų kaimo gyventojams Irenai ir Admundui Barkams už tradicijų saugojimą, kultūros paveldo puoselėjimą, meilę gimtajam kraštui ir įteikdamas trispalvę sveikino su artėjančia Vasario 16-ąja.
I. ir A. Barkai su kartu ūkininkaujančio sūnaus Gedimino šeima, neatlygintinai sutvarkė vertingą mažosios lietuvių liaudies architektūros kūrinį – Balėnų koplytėlę, kuri yra įtraukta į šalies Kultūros vertybių registrą. Irena Barkienė (buvusi Gintauskaitė) pasakojo, kad ši koplytėlė saugo jau ketvirtą kartą. Jos atsiradimo istorija labai sena – Irenos prosenelė vaikystėje labai sirgo, tad tėvai buvo pasižadėję, kai ji pasveiks, pastatys koplytėlę. Prisiminė ir savo vaikystę, ji taip pat ne juokais sirgo, o tėvai jai pasveikus koplytėlę dar patobulino. Dabar Barkai tikisi, kad jų vaikai, anūkai toliau saugos ir nuolat prižiūrės jų šeimos istoriją menančią koplytėlę.
Padėkoti Barkams atvyko ir Tirkšlių seniūnijos seniūnas Juozas Kungys, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė.


Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos