Nutraukta rangos darbų sutartis

Mažeikių rajono savivaldybė informuoja apie projekto „Ventos upės slėnio sutvarkymo, įrengiant rekreacinę ir aktyvaus poilsio zoną“ eigą ir nutrauktą rangos darbų sutartį su UAB „Kongera“.

Centrinė projektų valdymo agentūra ir Mažeikių rajono savivaldybės administracija projekto „Ventos upės slėnio sutvarkymas, įrengiant rekreacinę ir aktyvaus poilsio zoną“ finansavimo sutartį pasirašė 2017 m. sausio 16 d. Projekto vertė – 1,013 mln. eurų.

Paskelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėjo UAB „Kongera“, kuri pasiūlė mažiausią reikalingų atlikti darbų kainą – 843,5 tūkst. eurų. Už šią sumą įmonė iki 2018 m. kovo 31 d.  įsipareigojo atlikti šiuos darbus: įrengti naujas pėsčiųjų ir dviračių trasas bei atnaujinti esamas, įrengti jų apšvietimą, pastatyti prieplauką vandens dviračiams ir viešąjį tualetą, paplūdimyje įrengti persirengimo kabinas, pavėsinę, krepšinio, vaikų žaidimų, apžvalgos aikšteles, stovyklavietę su laužaviete, pastatyti prekybinius paviljonus, įrengti apsaugos ir vaizdo stebėjimo sistemą, išvalyti aplinką nuo menkaverčių krūmų ir papildyti ją mažosios architektūros elementais. Savivaldybė rangos darbų sutartį su šia įmone pasirašė 2017 m. balandžio 28 d.

Tačiau vykdant Ventos slėnio sutvarkymo projektą problemų kilo išties daug. Mažeikių rajono savivaldybės institucijų vadovai ir Savivaldybės administracijos darbuotojai ne kartą ragino rangovą vykdyti įsipareigojimus, vedė derybas, nuolat primindavo, kad vėluojama pagal sudarytą grafiką atlikti darbus. Su VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra buvo suderintas naujas, vėlesnis rangos darbų užbaigimo terminas. Įmonė rangos darbus ir toliau atliko vangiai, jiems už darbų nevykdymą skaičiuoti delspinigiai. O šių metų spalio 15 d. rangos darbų sutartis su „Kongera“ galutinai nutraukta. Bendrovė įpareigota baigti darbus, sutvarkyti ir palikti statybvietę. Preliminariai skaičiuojama, kad įmonės darbuotojai atliko apie 66 proc. projekte numatytų darbų, kurių vertė maždaug 560 tūkst. eurų.

Šiuo metu buvusiai projekto rangovei – restruktūrizuojamai bendrovei „Kongera“ už darbų nevykdymą yra priskaičiuota daugiau nei 33 tūkst. eurų delspinigių. Už atliktus darbus iš delspinigių išskaičiuota daugiau nei 5 tūkst. eurų. Tad UAB „Kongera“ Savivaldybei dar skolinga daugiau nei 28 tūkst. eurų.

Šių metų lapkričio 13 d., atlikus finansavimo sutarties pakeitimą, nustatyta nauja projekto veiklų pabaiga – 2019 m. gruodžio 31 d. Jau netrukus bus skelbiamas naujas viešųjų pirkimų konkursas ir ieškomas naujas rangovas, kuris pratęs projektą ir užbaigs tai, kas liko nepadaryta. Kadangi UAB „Kongera“ pradėjo vykdyti visas veiklas, bet jų nebaigė, šiuo metu skaičiuojama, kas jau padaryta, o ko dar neatlikta iki galo, nustatinėjama tiksli atliktų darbų vertė. Viską suskaičiavus ir pasirašius sutartį su naujais rangovais, projektas bus įgyvendintas toks, koks yra suplanuotas.

Daugeliui kyla klausimas, kodėl rangovai nepajėgia atlikti darbų. Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, viešuosius pirkimus laimi įmonės, pasiūliusios projektus įgyvendinti už mažiausią kainą. Svarbiausia – atitikti kvalifikaciją. Jeigu įmonė ją atitinka, viešojo konkurso organizatoriai neturi teisės konkurso laimėtojui neleisti dirbti. Antraip laimėtojai konkursų organizatorius skundžia teismams.

Neturėdami pakankamai darbuotojų dideliems projektams įgyvendinti, slegiami finansinių sunkumų, dalies viešųjų pirkimų konkursuose pretenduojančių dalyvauti įmonių vadovai pasirašo jungtinės veiklos sutartis su subrangovais ir įrodo, kad atitinka konkursų organizatorių keliamus reikalavimus. Pradėjus įgyvendinti projektus, jie neturi pakankamai finansinių išteklių, technikos ir darbuotojų, tad ima atsilikti nuo darbų grafiko. Tai įvyko ir projekto „Ventos upės slėnio sutvarkymo, įrengiant rekreacinę ir aktyvaus poilsio zoną“ vykdymo metu.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos