Nevyriausybinėms organizacijoms norima suteikti daugiau galių

Mažeikių rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybėje) lankėsi Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro atstovai. Susitikime su vietos savivaldos vadovais, specialistais, nevyriausybinių organizacijų (toliau – NVO) atstovais diskutuota apie dalies savivaldybėse teikiamų viešųjų paslaugų perleidimą nevyriausybininkams. Šiuo metu savivaldybės viešąsias paslaugas teikia per savo įsteigtas ir kontroliuojamas biudžetines ar viešąsias įstaigas.

Su centro atstovais – NVO informacijos ir paramos centro vadovu Martinu Žaltausku bei šio centro ekspertu Ričardu Diržiu – susitiko Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, vicemerė Sigutė Bernotienė, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, specialistai, nevyriausybinių organizacijų ir Savivaldybės tarybos atstovai.

Atvykusieji kalbėjo apie 2012 m. gegužės 15 d. Seimo patvirtintą Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“. Daugiau kaip tūkstantis bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų ir aktyvių piliečių idėjų, kaip paversti Lietuvos ateitį sėkminga, virto Lietuvos raidos dvidešimtmetį apimančiu dokumentu –  šalies ateities vizija.

NVO informacijos ir paramos centro atstovai išskyrė aktualią savivaldybių bendradarbiavimo su NVO temą. Jų žodžiais tariant, pagal minėtą strategiją iki 2030 m. siekiama bent 35–40 proc. šalies savivaldybėse teikiamų viešųjų paslaugų „išbiudžetinti“ – palaipsniui jas perleisti NVO sektoriui. Socialinėje, kultūros, švietimo ir sporto srityse biudžetinės įstaigos ir NVO turėtų dirbti konkurencinėmis sąlygomis, kad paslaugų gavėjai viešąsias paslaugas galėtų rinktis iš kuo daugiau teikėjų, kad būtų priimtinas tokių paslaugų kainos ir kokybės santykis.

Susitikimo metu buvo keliamas klausimas, ar NVO yra pasirengusios teikti kokybiškas paslaugas, užtikrinti jų nepertraukiamumą. NVO informacijos ir paramos centro atstovai patikino, kad dauguma NVO yra pasirengusios ir galėtų teikti tokias paslaugas.  R. Diržys pabrėžė, kad savivaldybės iš NVO švietimo, kultūros, sporto ir socialines paslaugas galėtų pirkti atrankos konkurso būdu – padidėtų galimybė gauti daugiau paslaugų už mažesnę kainą, – arba ir pagal Viešųjų pirkimų įstatymo 24 straipsnį, numatantį rezervuotas sutartis.

Aptarta ir palankiai įvertinta galimybė savivaldybėje su atskiromis viešosios politikos sričių (socialinės, švietimo, sporto, kultūros) atstovų grupėmis inicijuoti susitikimus. Juose būtų išsamiai pristatoma esama situacija, įvardijami konkretūs pokyčių privalumai, kalbama apie NVO ir savivaldybių bendradarbiavimo būdus, akcentuojant naudą bendruomenei, taip pat aptariama ir užsienio šalių patirtis NVO teikiant viešąsias paslaugas.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos