Netinkamas automobilių statymas prie perėjų – grėsmė pėstiesiems

Paskutinę rugsėjo mėnesio dieną surengta prevencinė akcija – tikrinta, kaip automobilių vairuotojai Mažeikiuose, Draugystės gatvėje, laikosi automobilių stovėjimo tvarkos – automobilio parkavimo 5 metrų atstumu iki pėsčiųjų perėjos taisyklės. Nustatyti keli nusižengimai – transporto priemonių vairuotojams šįkart palikti įspėjamieji informaciniai lapeliai. Pabrėžtina, kad prie pat pėsčiųjų perėjos statomos transporto priemonės labiausiai apriboja matomumą vaikams.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai prie Draugystės g. 36  daugiabučio gyvenamojo namo esančios pėsčiųjų perėjos nustatė tris nusižengimus. Vairuotojams priminta, kad automobilio parkavimas nesilaikant 5 metrų atstumo iki ir už pėsčiųjų perėjos sukelia avarines situacijas, nes vairuotojams užstoja pėsčiuosius, įžengusius į perėją, o pastarieji dažnai nepamato atvažiuojančių automobilių.

Šalia tikrintos vietovės esančių daugiabučių gyvenamųjų namų (Draugystės g. 34, 36 ir Žemaitijos g. 26, 28) skelbimų lentose pakabinti įspėjamieji pranešimai. Atkreiptinas dėmesys į vaikų saugumą – netoli yra Mažeikių choreografijos, dailės mokyklos, kurias lanko nemažai mokinių.

Kelių eismo taisyklės nurodo, jog sustoti ir stovėti draudžiama pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 m atstumu prieš jas, o keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, ir arčiau kaip 5 m atstumu už pėsčiųjų perėjų. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų.

Eismo dalyvių prašoma laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir gerbti vieniems kitus – saugumas kelyje grindžiamas vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio pagarba ir atsakomybe.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos