Nemokamai tiriamas šachtinių šulinių vanduo, kurį maistui naudoja nėščiosios ir kūdikiai

Geriamasis vanduo yra saugus ir sveikas vartoti, kai jame nėra mikroorganizmų, cheminių medžiagų ar kitų medžiagų, galinčių kelti pavojų žmonių sveikatai.

Nemokami šachtinių šulinių vandens tyrimai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministro Telšių departamento Mažeikių skyrius (toliau – Telšių departamento Mažeikių skyrius), vykdydamas apsinuodijimų nitritais ir nitratais profilaktiką, nemokamai organizuoja šachtinio šulinio vandens, kurį maistui naudoja nėščiosios ar kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, cheminį tyrimą azoto grupės junginių – nitritų ir nitratų – kiekiui nustatyti.

Reikia kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaiga

Kad Telšių departamento Mažeikių skyrius organizuotų aukščiau minėtus tyrimus, asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kuriose lankosi nėščiosios ar kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, vartojantys šachtinių šulinių vandenį, turi pateikti informaciją Telšių departamento Mažeikių skyriui užpildydami nustatytos formos pranešimą.

Apsinuodijimo atvejų nebuvo

Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, 2018 m. Mažeikių rajono seniūnijose nebuvo nustatyta apsinuodijimų nitritais ir nitratais atvejų. 2018 m. Mažeikių rajono savivaldybėje buvo ištirti 25 šachtiniai šuliniai, kurių vandenį naudoja nėščiosios ar šeimos, turinčios kūdikių iki 6 mėn. amžiaus. Visų 25 tirtų šachtinių šulinių vandens mėginių kokybė atitiko HN 24:2017 nustatytus reikalavimus. 2018 m. atlikti šachtinių šulinių, esančių Mažeikių apylinkės, Židikų, Šerkšnėnų, Reivyčių, Viekšnių, Laižuvos, Tirkšlių seniūnijose, vandens tyrimai.

Informacija pateikiama

Apie kiekvieno ištirto šachtinio šulinio vandens kokybę buvo informuoti visi šulinių vandens vartotojai ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Taip pat informacija apie ištirtų šachtinių šulinių vandens kokybę pateikta Mažeikių rajono savivaldybės administracijai bei seniūnijoms, kuriose gyvena šulinio vandens vartotojai.

Norime įspėti, kad nitratais ar nitritais užterštas vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ar spalvos. Vanduo žmogaus gyvenime užima labai svarbią vietą ir todėl jo kokybė privalo būti nepriekaištinga. Apie vandens saugumą galima sužinoti tik atlikus laboratorinius tyrimus.

Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN  24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. liepos 23 d. įsakymu Nr. V-455 (toliau – HN 24:2017).

Telšių departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus informacija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos