Nebūkime abejingi ir tvarkykime atliekas atsakingai!

Įsibėgėjus rudeniui Mažeikių rajono savivaldybės administracija kviečia gyventojus dar kartą atkreipti dėmesį į teisingą atliekų rūšiavimą ir tvarkymą.

Primename, kad stiklo ir plastiko pakuočių atliekos – plastikiniai, metaliniai indeliai ir stiklo tara – prieš metant į rūšiuoti skirtus konteinerius turi būti neužteršta aliejumi ar riebalais. Nešvari tara gali užteršti ir kitas konteineryje esančias pakuotes. Prieš išmetant plastiko pakuotes reikia jas suspausti, kad sumažėtų tūris.

Tik sausas popieriaus atliekas galima mesti į rūšiavimo konteinerius. Šlapios popieriaus atliekos gali tapti netinkamos perdirbti. Perdirbti netinkamas plastiku padengtas popierius. Tokią atlieką kaip kombinuotą pakuotę, reikia mesti į konteinerį plastikui.

Kaip informavo Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Raudonius, į konteinerį mišrioms atliekoms reikėtų mesti po rūšiavimo likusias buitines atliekas: sauskelnes, panaudotas higienos priemones, popierinius rankšluosčius, popierines staltieses (servetėles), tualetinį popierių (bet ne kartoninį ruloną), vienkartines nosines, anglies pelenus (tik šaltus), panaudotus dantų šepetėlius, virtuvės, dušo kempines, skutimosi peiliukus ir kt.

Pakuočių nuo įvairių cheminių medžiagų: skiediklių, valiklių, dezinfekcijos priemonių, įvairių buityje ar statybose naudojamų skysčių (gruntas, dažai ir pan.) į rūšiuoti skirtus konteinerius taip pat negalima mesti. Tokioms atliekoms yra skirta stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelė Algirdo g. 40C Mažeikiuose.

Lietuvoje nėra metalui skirto rūšiavimo konteinerio, todėl prašoma gyventojų į plastikui skirtus rūšiavimo konteinerius mesti metalinę pakuotę ar kitas smulkias metalo atliekas. Didesnių gabaritų metalines atliekas galima priduoti į metalo laužo supirkimo punktą.

Specialūs konteineriai skirti mesti tik nedideles ir smulkias atliekas, pasitaikančias buityje. Jeigu daiktas netelpa pro rūšiavimo konteinerio skylę, jo ten mesti negalima.

Stambiagabaritės atliekos, statybinės medžiagos, metalo laužas, pavojingos, medicininės, elektronikos (įskaitant elektros lemputes ir baterijas) atliekos surenkamos Algirdo g. 40C esančioje aikštelėje.

Visa informacija apie atliekų tvarkymą pateikta Savivaldybės interneto svetainėje – www.mazeikiai.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktai/administracija/vietinio-%C5%ABkio-skyrius/atliek%C5%B3-tvarkymas/.

Mažeikių rajono savivaldybės administracija taip pat kviečia būti pilietiškais ir reaguoti į daromus pažeidimusdažnai gyventojai prie komunalinių atliekų konteinerių palieka stambiagabarites atliekas, sugrėbtus lapus ir įvairią žalieną meta į buitinių atliekų konteinerius. Prašoma užfiksuoti pažeidimo momentą (tinka nuotraukos ar filmuota medžiaga, pagal kurias būtų galima nustatyti pažeidėjus) ir informuoti Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių tel. (8 443) 95 326, mob. 8 685 41 505 ar  žinute pranešti socialinio tinklo Facebook Mažeikių rajono savivaldybės paskyroje www.facebook.com/Mazeikiaisavivaldybe/.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 str. ir 367 str. už įvairius neteisėtus atliekų išmetimo, šiukšlinimo atvejus skiriamos administracinės nuobaudos.

Savivaldybių tarybų patvirtintų Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 (dvidešimt) iki 140 (vieno šimto keturiasdešimt) eurų, už pakartotinai padarytus pažeidimus – bauda siekia nuo 140 (vieno šimto keturiasdešimt) iki 600 (šešių šimtų) eurų.

Pažeidus savivaldybių tarybų patvirtintas Atliekų tvarkymo taisykles pažeidėjams skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 30 (trisdešimt) iki 140 (vieno šimto keturiasdešimt) eurų, jei pakartotinai įvykdytas pažeidimas, tuomet  bauda –  nuo 140 (vieno šimto keturiasdešimt) iki 600 (šešių šimtų) eurų.

 

Ryšių su visuomene skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos