Nacionalinis diktantas vyks vasario 28 d.

Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai jau tryliktą kartą kviečia visus lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti kalbos žinias.

VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks vasario 28 dieną 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

„Visus lietuvių kalbos mylėtojus kviečiame pratęsti tradiciją rašyti diktantą. Pakvieskite draugus, kolegas, šeimos narius į kalbos šventę. Lietuvių kalba unikali, tebūnie ji neišsenkantis mūsų stiprybės ir pasididžiavimo šaltinis“, -sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Rašyti diktantą gali visi – tam reikalinga tik radijo arba interneto ryšis, popieriaus lapas ir rašiklis. Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, jie tą daryti gali savo patalpose. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir galės rašyti joms patogiu laiku vasario 28–kovo 1 d. Visų įstaigoje, įmonėje, bibliotekoje (jos filiale) rašiusiųjų darbus kuruojantis asmuo (įstaigos specialistas, bibliotekininkas ar kt.) turi sudėti į vieną voką ir tą pačią dieną (2020-02-28 imtinai) išsiųsti adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

  1. Jasinskiog. 16

03500 Vilnius

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu jau trečius metus iš eilės organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 d. svetainėse www.diktantas.lt, ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais). Antrasis (finalinis) turas vyks Vilniuje balandžio 4 d. Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.

Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.

Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos