Nėra valdiškos teritorijos – visas miestas mūsų

Mažeikiai keičiasi: daug dėmesio skiriama ne tik miesto parkams ir skverams, bet ir kitoms viešosioms erdvėms. Vieni pokyčiai labiau matomi, kiti – mažiau, tačiau tvarkomasi visame mieste. Kai kuriuos darbus atlieka įmonės, kai kuriuos – seniūnija. Nuolatinis rajono vadovų domėjimasis vykdomais darbais ir reiklumas duoda akivaizdžių rezultatų, kuriuos pastebi ir mažeikiškiai, ir svečiai. 

Daug erdvių – daug priežiūros 

Už visų miesto viešųjų erdvių priežiūrą atsakinga Mažeikių seniūnija. Kai kuriems darbams atlikti sudarytos sutartys su įmonėmis. Rūpinamasi žolės pjovimu, želdynais, gėlynais, gyvatvorėmis, medžių genėjimu, pjovimu, gatvių kelkraščių šlavimu, fontanų, tualetų, pėsčiųjų viaduko per geležinkelį priežiūra. Nuolat renkamos šiukšlės iš parkų ir skverų, valomos šiukšliadėžės, šluojami takai, rudenį grėbiami ir išvežami lapai, žalienos, valomos trinkelės ir kt.

Kartu su viešuosius darbus ir visuomenei naudingą veiklą atliekančiais miesto gyventojais tvarkomos seniūnijai priklausančios teritorijos, kurių neprižiūri rangovai. Taip pat atliekama nemažai kitų aplinkos tvarkymo pagalbinių darbų. 

Tenka priminti įsipareigojimus 

Dėl želdynų ir želdinių priežiūros, šienavimo, gatvių kelkraščių šlavimo sudarytos sutartys su UAB „Raguvilė“. Šių metų birželį su minėta bendrove pasirašyta sutartis ir dėl parkų bei skverų priežiūros. Tvarkomi Senamiesčio, Juodpelkio parkai, Reivyčių gyvenamasis kvartalas, Melioratorių, Sodų trikampio, Taikos g. parkeliai, Nepriklausomybės skveras, taip pat skverai prie Mažeikių autobusų stoties bei prie V. Burbos g. ir Laisvės g. sankryžos. Bendrovė įsipareigojo šiose teritorijose prižiūrėti ir tvarkyti pėsčiųjų, dviračių takus ir aikšteles, gėlynus ir želdynus, medelius, žaliuosius plotus, šiukšlines. 

Dėl naujų medžių ir krūmų pirkimo, sodinimo sudaryta sutartis su ūkininkais Volskiais, kurie pasodintus gėlynus prižiūri iki pirmo laistymo, o pasodintus medžius – metus, kol jie visiškai prigyja. Paskui jais rūpinasi atitinkamą teritoriją prižiūrinčios įmonės. Medžių, krūmų kirtimo, genėjimo darbams pasamdyta UAB „Arbora“. 

Netrukus Juodpelkio parke ir Žemaitijos gatvėje bus pasodinta beveik pusė tūkstančio krūmų – šiuo metu atliekamas viešasis pirkimas. Perkami ir dekoratyviniai akmenukai, kurie taip pat papildys ir papuoš minėtas erdves. 

Mažeikių seniūnija konstatuoja, kad ne visos bendrovės sąžiningai atlieka joms pagal sutartis skirtus darbus, todėl tenka priminti apie sutartinius įsipareigojimus ir jų vykdymą. Rajono vadovai taip pat akylai stebi, kaip tvarkomas miestas, susitinka su rangovais. Ne kartą išsakyti konkretūs reikalavimai, į kuriuos reaguojama. 

Priklauso nuo požiūrio 

Koks bus miesto vaizdas, kokia miesto švara ir tvarka priklauso ne tik nuo seniūnijos ar rajono vadovų, bet ir nuo pačių gyventojų. Pirmiausia privalu žinoti, kokios teritorijos ir kam priklauso ir kas jas turi prižiūrėti. Seniūnija tvarko viešąsias teritorijas, o už daugiabučiams namams priskirtas teritorijas atsakingi gyventojai. Jie gali patys tvarkytis arba sudaryti sutartis su tokių paslaugų teikėjais.

Pastebima, kad labai dažnai viešose vietose ir netgi kiemuose laužomi suoliukai, šiukšliadėžės, kiti įrenginiai. Gyventojai kviečiami nebūti abejingi ir pastebėjus netvarką ar viešosios tvarkos pažeidimus pranešti atitinkamoms institucijoms – darbo valandomis Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui tel. (8 443) 90 684, mob. 8 656 43 141, po darbo – policijai.

Mažeikių seniūno Šarūno Armono teigimu, daugėja besirūpinančiųjų miestu. Su Mažeikių politechnikos mokyklos bendruomene sutarta, kad ši padės prižiūrėti šalia mokyklos esantį Melioratorių parkelį, o Senamiesčio parke dviratininkai patys prižiūri taip vadinamą duobę, kur važinėjasi, krepšinio mėgėjai saugo krepšinio aikštelę ir šalia esantį stacionarų tualetą, tačiau tik tuo metu, kai jie ten yra, o niekadėjai dažniausiai siaučia tamsiuoju paros metu. Seniūnas pabrėžė, kad nuo mūsų požiūrio priklauso, kaip mes gyvensime.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos