Mokinių pavėžėjimas – viena iš svarbiausių Savivaldybės funkcijų

Penktadienį, lapkričio 30 d., į Mažeikių rajoną atriedėjo dar vienas mokyklinis „geltonasis“ autobusiukas. Šįkart jis atiteko Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenei. Kiekvienas naujas autobusas pagerina mokinių pavėžėjimo kokybę ir atnaujina mokyklinių autobusiukų parką. Mokiniai saugiai gali keliauti ne tik į mokyklą ir iš jos, bet ir į įvairias šventes, olimpiadas, konkursus ir išvykas. O kaip Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) organizuoja ir kiek kainuoja rajono mokinių pavėžėjimas?

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sako, kad mokinių pavėžėjimas – viena iš svarbiausių Savivaldybės funkcijų. Mažeikių rajonas yra kaimiškas, tad ir pavežamų vaikų yra daug. Šiuo metu iš 6330 moksleivių net 1408 iki artimiausios švietimo įstaigos reikia pavežti. Tai sudaro daugiau nei 20 proc. visų rajono mokinių ir juos pavežti savivaldybės biudžetui kasmet kainuoja apie 600 tūkst. eurų.

Suderinti pavėžėjimo maršrutus, įlaipinimo ir išlaipinimo vietas – didžiulis darbas. Mokiniai Mažeikių rajone vežami trimis būdais: sudarius sutartį su UAB „Autobusų parkas“ pavežami 908 mokiniai, „geltonaisiais“ autobusiukais vežami 288 vaikai, o 212 vaikų paveža tėvai, kurie pateikę visus reikiamus dokumentus už vaikų pavėžėjimą gauna kompensaciją pagal atitinkamus įkainius.

„Šiuo metu rajone yra 15 mokyklinių autobusiukų, bet norint užtikrinti minimalius mokyklų poreikius reikėtų bent 20. Pirmasis „geltonasis“ autobusas Mažeikių rajonui buvo skirtas 2001 m. Dabar jis jau nurašytas, bet visais kitais mokiniai dar vežami“, – kalbėjo A. Stonkus. Vedėjo pateiktais duomenimis, mokykliniams autobusams išlaikyti ir remontuoti Savivaldybė kasmet skiria 149 tūkst. eurų.

Mokinių pavėžėjimas mūsų rajone vyksta pagal nustatytas taisykles ir teisės aktus. Savivaldybės taryboje yra patvirtintos mokyklų aptarnavimo teritorijos. Tad į mokyklą privaloma atvežti tik jos teritorijoje gyvenančius vaikus, kai atstumas nuo mokinio gyvenamosios vietos iki artimiausios mokyklos yra daugiau nei trys kilometrai. Jeigu mokinys lanko kitą mokyklą, tai jo pavėžėjimu rūpinasi patys tėvai. Po visą rajoną gali būti vežami tik gimnazijų mokiniai, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą. Pagal galiojančius įstatymus, Savivaldybė negali savo lėšomis vežti mokinių iš miesto į kaimo mokyklas.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos