Miesto šventės dalyvių – per tūkstantį iš visos Lietuvos

Birželio 9 d. Mažeikiai šurmuliavo gausa svečių. Mažeikiškiai šventė savo miesto šventę.
Renginiai prasidėjo jau penktadienį, kai Mažeikių rajono savivaldybės vadovai priėmė užsienio delegacijas iš Plocko (Lenkija) (Wojciech Szelagowski iš Švietimo departamento, Joanna Krzeminska iš Skatinimo departamento, Iwona Markievicz iš Kultūros ir meno centro, Maria Golebiewska, vertėja), iš Paidės (Estija) (Anneli Tumanski, mero pavaduotoja, Raivo Raja, Tarybos narys ir Regioninės plėtros komiteto pirmininkas, Karola Jaanof, vyriausioji plėtros specialistė), iš Karlskronos (Švedija) (Max Dager, Karlskronos savivaldybės kultūros ir patirties vadovas, Marcus Fredriksson, Karlskronos savivaldybės prekybos ir verslo specialistas), iš Haviržovo (Čekija) (Jana Feberová, miesto merė, Eva Radová, Tarybos narė, Petra Maňhalová, vertėja). Vėliau viešojoje bibliotekoje įvyko konferencija, kurioje svečiai pristatė savo miestus. Savivaldybės meras Antanas Tenys pabrėžė, kad vystant bendradarbiavimą tarp miestų partnerių, svarbu užmegzti ne tik ekonominius, bet ir kultūrinius santykius. Paskui delegacijų nariai ir kiti konferencijos dalyviai sėdo prie darbo stalų, vyko diskusijos apie kultūrą, verslą, turizmą. Svečiai iš užsienio pažymėjo, kad jiems labai patiko konferencijos formatas, kad galėjo pamatyti ir išgirsti kitų miestų pristatymus. Tai suteikė žinių apie miestus partnerius.
Popietę Mažeikių muziejuje buvo įteikta jau šešioliktoji Krašto kultūros premija. Šiųmetinis laureatas – Kęstutis Dvaržeckis, Mažeikių Vytauto Klovos vaikų muzikos mokyklos Sedos skyriaus mokytojas, pučiamųjų instrumentų orkestro „Griaustinis“, Sedos kultūros centro kapelos vadovas. Krašto kultūros premijos laureatą pasveikino Savivaldybės meras Antanas Tenys, mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, LR Seimo narys Juozas Olekas, Seimo narių V. Ąžuolo ir K. Bartkevičiaus padėjėjos Reda Šiaulienė ir Virginija Steponavičienė, visas būrys kolegų, draugų. Visi jie minėjo, kad laureatas – be galo mylintis savo darbą, savo mokinius, visada darbą atliekantis kruopščiai ir labai nuoširdžiai, turintis gerą humoro jausmą.
„Mano gyvenime yra trys svarbiausi dalykai – tai tėvynė, tikėjimas ir vaikų ateitis. Dėkoju visiems, paskatinantiems mane, padedantiems įgyvendinti užmojus ir svajones.“ – kalbėjo K. Dvaržeckis.
Pagrindinis – didysis – Mažeikių šventės „Miestas upės vingyje“ koncertas Senamiesčio parke prasidėjo šeštadienio pavakarę. Daugiau nei tūkstantis šventės dalyvių iš Mažeikių ir iš kitų Lietuvos miestų plaukė Laisvės gatve su šokiu, daina ir gera nuotaika. Gatvę užtvindė gausus būrys choristų, šokėjų, orkestrantų iš Raseinių, Žemaičių Kalvarijos, Skuodo, Jurbarko, Palangos, Šilalės, Kretingos, Šiaulių, Plungės, Šakių, Kuršėnų. Panevėžio, Telšių, Joniškio. Renginį pradėjo Savivaldybės meras A. Tenys. Pristatęs šventės svečius iš užsienio jis džiaugėsi, kad Mažeikių miesto šventės žiūrovai turi galimybę pamatyti pačius geriausius kolektyvus, jau pasiruošusius šimtmečio dainų šventei „Vardan tos...“ Vilniuje, ir jų pasirodymus. „Lai Venta nuvilnija gerom nuotaikom, emocijom ir gražia tradicija“, – sakė Savivaldybės vadovas.
Renginį vainikavo Lino Adomaičio, grupės „Žalvarinis“ koncertas ir fejerverkai.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos