Meno festivalio atidaryme – grafikės Kristinos Norvilaitės parodos pristatymas

Rugsėjo 21-ąją, Tarptautinio meno festivalio atidarymo dieną, 17.30 val. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro II aukšto fojė bus pristatyta Kristinos Norvilaitės grafikos darbų paroda.
„Menininkui labai svarbus atgalinis ryšys. Man įdomu bendrauti su žmonėmis, įdomu būti socialiai aktyviai, įdomu dalyvauti parodose, turėti savo galeriją. Dialogas skatina kalbėti, klausyti ir klausti, teikia naujų impulsų kūrybai. Vyksta nuolatinis apsinuoginimas, susidūrimas su stebėtoju, vertintoju, o tai leidžia pamatyti save kitame kontekste ir skatina augti. Atvirumas praplečia tavo ribas ir vidines galimybes: ugdo kantrybę, nuolankumą, verčia pasitempti ir eiti į priekį. Man labai svarbus postūmis, kurį gaunu iš išorės“, – sako dailininkė grafikė Kristina Norvilaitė.
K. Norvilaitės išskirtinio braižo ir emocijos lino raižiniai yra apkeliavę JAV, Izraelį, Belgiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Ukrainą, Rusiją, Italiją, Ispaniją, Norvegiją ir kitas šalis. Dailininkė yra surengusi per 30 personalinių parodų, dalyvavusi daugiau kaip 100 grupinių parodų visame pasaulyje. Savo galerijoje „Kristina Norvilaitė“, įkurtoje 2011 m., dailininkė ne tik kuria ir eksponuoja savo darbus, bet ir rengia poezijos vakarus, koncertus. Grafikei muzika yra vaistas nuo visų rūpesčių bei nuovargio ir pagrindinis kūrybos akstinas. Galerijoje stovintis pianinas, nors ir senas, pasitaikius progai vis dar prakalbinamas prasmingais ir jautriais K. Norvilaitės vyro Petro Geniušo išgautais muzikos garsais.
„Aš neatskiriu meno gyventi nuo meno kurti – man tai vienas neatskiriamas vienetas“, - sako dailininkė K. Norvilaitė.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos