Maltiečiai aplankė Mažeikius

Rugsėjo 17 d., pirmadienį, į Mažeikių rajono savivaldybę aptarti organizacinių reikalų atvyko Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė, organizacinės plėtros vadovas Edvinas Regelskis, maltiečių kapelionas kunigas Vytautas Rapalis. Svečius sutiko Savivaldybės meras Antanas Tenys, Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, LR Seimo nario padėjėja Reda Šiaulienė, Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius, Viekšnių klebonas Stasys Toleikis kartu su Viekšnių maltiečių vadovėmis Emilija Platinina ir Violeta Gurskiene.

Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys dėkojo už apsilankymą. Jis kalbėjo, kad ši organizacija, turinti daug savanorių, padeda žmonėms su negalia, vaikams iš socialiai apleistų šeimų. Tai labai kilni misija. Maltiečių veikla yra reikalinga, pastebima ir jai reikalingas visokeriopas palaikymas.

Su Maltos ordino pagalbos tarnybos veikla supažindino tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė. Ji kalbėjo, kad tai – viena didžiausių socialinės pagalbos organizacijų šalyje. Maltiečiai įgyvendina daugybę labdaros, socialinės pagalbos projektų. Savanoriška socialinė pagalba veikia daugiau kaip 40 Lietuvos vietovių.

Maltiečių kapelionas kunigas Vytautas Rapalis dėkojo Savivaldybės vadovams už jiems parodytą dėmesį, supratingumą. Jis sakė, kad organizacijos tikslas vienas – kad vaikai turėtų pastogę, gal būtų pavalgę, turėtų kur paruošti pamokas, saugiai ir šiltai pabūti.

Vyko konstruktyvus pokalbis, kuriame Viekšnių MOPT grupės vadovė E. Platinina išsakė savo lūkesčius, bėdas. Visi kartu vieningai sutarė, kad dirbant kartu visi nesklandumai bus išspręsti.

Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) Lietuvoje buvo įkurta 1991 metų rudenį siekiant Lietuvoje turėti katalikišką organizaciją, kuri savo veikloje vadovautųsi Maltos ordino motto „Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems“.

MOPT tikslai:

  • Padėti pažeidžiamiausiems ir skurdžiausiems Lietuvos gyventojams – seniems, vienišiems, skurstantiems, turintiems negalią, taip pat socialiai remtiniems vaikams.
  • Sukurti Lietuvoje efektyvų socialinės pagalbos paslaugų tinklą.
  • Surinkti veiklius ir iniciatyvius savanorius ir nukreipti juos į pagalbą vargstantiems.
  • Skatinti jaunimą įsijungti į socialines iniciatyvas, siekiant padėti savo artimui.
  • Viešųjų ryšių akcijomis atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į pažeidžiamiausius žmones ir pagalbos jiems reikalingumą.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos